Afganistan Vizesi

Afganistan Vizesi başvurusu için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri ayrıntılı bilgilendirecek, isteğiniz halinde ayrıntılı bilgileri e-mail ve telefonunuza ücretsiz olarak gönderecektir.

Vize Başvuru Süreci Nasıl Yürütülmektedir?

Afganistan'a turistik, aile ziyareti veya ticari bir faaliyetle ilgili olarak seyahat etmeyi planlıyorsanız geçerli vizeniz olması gerekmektedir. Genellikle 30 günlük verilen ziyaretçi vizesi başvurusu Afganistan Büyükelçiliği veya Konsolosluklarına yapılmaktadır. Vize sonuçlanma süresi ise genelde 1 haftadır. 

Öncelikle bizi aramadan önce uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. İlk önceliğiniz +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak uzman personelimizle görüşmek olmalıdır. Uzman personelimiz, telefonda öncelikle sizden seyahat amacınızı ve çalışma durumunuzu öğrenerek başvuru yapmanız gereken uygun vize kategorisini belirlemeye çalışmaktadır. Başvuru yapacağınız vize kategorisine ve durumunuza göre uzman personelimiz size Afganistan vizesi hakkında kısaca bilgi vererek, talep etmeniz halinde sizlere başvuru için hazırlamanız gereken evrak listesini ve ayrıntılı bilgilendirmeyi email ve SMS ile ücretsiz olarak gönderecektir.

Size gönderilen mail ve SMS bilgilendirmesi ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa tekrar +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, uzman personelimize sorabilirsiniz. Daha sonra sizden istenilen evrakları kendiniz elden veya posta, kargo, kurye aracılığıyla ofisimize gönderebilirsiniz. Posta, kargo veya kurye aracılığıyla gönderdiğiniz evraklarınız ofisimize ulaştığında sizlere bilgi verilecek ve evraklarınız işlemlerinizi takip edecek uzman personele hemen iletilecektir. Uzman personelimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra, eksik evrak olması durumunda tekrar sizi arayarak evraklarınızı tamamlamanızı talep edecektir.

Afganistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

Afganistan vize başvurusu için seyahatinize ve çalışma durumunuza uygun gerekli evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin seyahatinin amacını, seyahatinin masraflarını karşılayacak maddi durumunu, maddi kaynağının ispatını ve seyahati sonrasında Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren nedenlerin olduğunu kanıtlayacak belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

 • Seyahat dönüşünüzden sonra 3 ay daha geçerliliği olan ve minimum 2 sayfa boşluğu bulunan bir pasaport.
 • Seyahat edecek kişi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve ıslak imzalı vize başvuru formu.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş, 3.5*4.5 mm boyutlarında 2 adet biometrik fotoğraf.
 • Otel ve uçak rezervasyonları.
 • Davet mektubu çıktısı.
 • Güncel kimlik fotokopisi.
 • İkametgah belgesi.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği.
 • H1-N1 virüsünü taşımadığınızı gösteren uzman doktor raporu.
 • Sahip olduğunuz işyerinin imza sirküleri, Vergi levhanızın fotokopisi.
 • Son 6 aylık orijinal Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil kaydı fotokopisi (Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi).
 • E- devlet üzerinden alabileceğiniz barkodlu SGK Hizmet Tescil Dökümü.
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (maaş hesap hareketi).
 • H1-N1 virüsünü taşımadığınızı gösteren uzman doktor raporu.

Tüm ülke vize işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonu arayarak konusunda uzman personelimizle görüşerek ulaşabilirsiniz.  İhtiyacınız olan ülke vizeleri hakkında öğrenmek istedikleriniz için Vize İşlemleri sayfamızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x