Almanya Şoför Vizesi için Başvuru Açıldı

Nisan 29, 2020 ( 0 ) Yorum

Küresel anlamda son aylarda yaşadığımız COVID-19 Pandemi sounu kapsamında bilindiği üzere bir çok konsolosluk vize işlemlerini durdurmuş bulunmaktadır. Almanya Konsolosluğu schengen ve ulusal vize başvurularını geçici olarak durduran ülkelerden biridir. Bununla da kalmamış bir çok ülke uçuşları iptal etmiş ve ülkeler arasında iletişim kopmuştur. Ülkeler sadece bazı zorunlu iş ve işlemler dışında tümüyle bu salgının bitirilmesi, insanların tedavi edilmesi gibi hayati işlere yönlendirmiştir. Ama bu dönemde devam edilmesi gereken işler de vardır. Bunlardan biri kesinlikle taşımacılıktır. O yüzden ülkemizde bulunan Almanya Konsolosluğu Almanya şoför vizesi başvurularını açtığını duyurdu.

Almanya Şoför Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya şoför vizesi Almanya C vize türlerinden biridir. “Almanya şoför vizesi nasıl alınır?” sorusu karşımıza çıkmaktadır. Diğer C tipi vizeler gibi bu vize de kısa süreli bir vize türüdür. Almanya’ya kara yolu ile taşımacılık yapan sürücülerin alması gerektiği vize türüdür. Tabi ki bu vizeye başvuru yapabilmeniz için belli gereksinimler gerekmektedir. Bu gereksinimlerin başında tabi ki Almanya’daki firmadan davetiye almanız gerekmektedir. Almanya’daki firma davetiyede seyahat tarihlerini özellikle belirtmelidir. Yetkili tarafından imzalanan bu davetiyenin güncel ve kaşeli olması gerekmektedir. Başvuru yaparken belgenin orjinali ile başvuru yapılmalıdır.

Almanya şoför vizesi için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olması çok önemlidir. Eksik ve hatalı evrakla başvuru yapılması durumunda ret alınabilmektedir. Tam bir başvuru yapabilmek için danışmanlık firmalarından destek almak çok önemlidir. Başvurular konsolosluk ve büyükelçilik üzerinden yapılabileceği gibi, yetkili danışmanlık firması üzerinden de yapılabilmektedir.

Şoför vizesi başvurusu yapılırken diğer önemli hususta kesinlikle başvurunun multi olarak yapılması gerektiğidir. Kara yolu taşımacılığında bir çok ülke üzerinden geçileceği için yanlış bir şekilde tek girişli vize başvurusu yapılması durumunda bu vize ile taşımacılık yapma ihtimaliniz malesef bulunmamaktadır.

Yaşadığımız süreç doğrultusunda COVID-19 Pandemi döneminde Almanya şoför vizesinin çıkış süresi hakkında net bir bilgi verme imkanımız bulunmamaktadır. Normal süreçte 10-15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Uzman kadro ve deneyimli ekibimizle vize işlemleriniz konusunda sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Gerekli evrak listesi ve detaylar için iletişim sayfamızdan bilgi alabilir ve bizi arayabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x