Almanya Vizesi

Almanya Vizesi başvurunuzu biz yapalım, Keyfini siz çıkarın. Vize Keyfi danışmanları sizin seyahatlerinizi kolaylaştırmak için bir telefon uzaklığındadır. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak ile ilgili her türlü sorularınız bize ulaşabilirsiniz. Vize Keyfi; telefon, e-mail ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden ücret talep etmemektedir. Uzman danışman kadrosu Almanya vize işlemleri hatasız ve eksiksiz olarak en kısa sürede gerçekleştirilerektir. En doğru ve en hızlı hizmet için Vize Keyfine başvurun. Vize Keyfi danışmanlarımız, randevu alımı ve vize için gerekli belge ve işlemlerle ilgili en kısa sürede size dönüş yapacak ve gerekli bilgi aktarımını yapacaktır.

Almanya Vizesi, Türk vatandaşlarının en çok başvuru yaptığı Schengen vizesi konumundadır. Pek çok gurbetçi vatandaşımız yaşaması dolayısıyla akrabalarının burada bulunan yakınlarını ziyaret etmek istemesi ve bununla beraber Almanya’nın önemli turistik merkezlerden biri olması sebebi ile Almanya vizesi oldukça fazla talep görmektedir.

Almanya’ya seyahati yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize müracaatında bulunmaları gerekmektedir. Fakat Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) veya Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Schengen vize muafiyeti anlaşması gereğince 180 günlük periyotta 90 gün konaklama süresini aşmamak şartıyla seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur yani muaf tutulmuşlardır. 90 günü aşacak Almanya seyahatleri için Almanya vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Almanya, Schengen Birliği ülkesidir. Almanya vizesi bulunan herkes Almanya’ya seyahat ettikten sonra diğer Schengen üyesi ülkelere, tekrar vize başvurusu yapmadan seyahat edebilir. Ya da Schengen vizeniz varsa Almanya seyahati için ayrıca vize almanıza gerek yoktur.

Almanya vizesi için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını ve randevu nasıl alınacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda Vize Keyfi Almanya Uzmanı personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri ayrıntılı olarak bilgilendirecek, isteğiniz halinde vize ile ilgili ayrıntılı bilgileri e-mail ve telefonunuza ücretsiz olarak gönderecektir.

Ziyaretçi Vizesi

Kısa süreli olarak bir kişiyi ve firmayı gezmek amaçlı gidilen, turistik,akraba ziyareti ve Ticari ziyaretleri kapsamaktadır.

Tıkla

Eğitim ve Değişim Programı Vizeleri

Lisans, yüksek lisans, Erasmus vb gibi eğitim amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Çalışma Vizeleri

Almanyada çalışma imkanı, iş arama vizesi veya çalışma vizelerinin ayrıntıları için

Tıkla

Almanya Aile Birleşimi, Nişanlılık ve Evlilik Vizeleri

Nişanlılık veya Evlilik yoluyla Almanya'da aile birleşimi yapmak isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Oturum ve Vatandaşlık

Almanya vatandaşlık kazanılması ve sürekli oturum izni alınması hakkkında detaylı bilgi almak için

Tıkla

Büyükelçilik ve Konsolosluklar

Ülkemizde bulunan Almanya' ya ait Büyükelçilik, Konsolosluk ve Fahri Konsoloslukların adresleri ve iletişim bilgilerini öğrenmek için

Tıkla

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya konsolosluğu doğrudan Almanya vizesi başvurusu işlemlerini yapmamaktadır. Almanya vize başvurusu işlemleri İdata aracılığı ile yapılmakta olup, vize değerlendirmesi ise bağlı bulunulan bölgedeki Almanya Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır. İdata randevu ile çalışmaktadır. Bu sebeple randevu alma veya her türlü sorularınız için Vize Keyfi danışmanlarımıza +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler ilk olarak seyahat amacına uygun vize türünü belirlemeleri gerekmektedir. Vize türüne göre Almanya vizesi için gerekli evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Vize türü belirlenerek ilgili vizenin evrak listesi hazırlanmalıdır. Hazırlanan evraklar istenen sıra ve şekle göre düzenlenmesi gerekmektedir. Aşağıda bulunan bölümde vize türleri ile ilgili detaylı bilgi bulunmaktadır. Bu bölümden almak istediğiniz size en uygun vize tipini seçerek Almanya vizesi için gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Bütün bu evraklar hazırlandıktan sonra Almanya vize başvurusu için randevu alınır ve başvuru yapılır. Vize sonucu ile alakalı olarak en kısa sürede size bilgilendirme Vize Keyfi tarafından yapılacaktır.

Almanya vize işlemleri yaklaşık on gün sürdüğü bilinmeli ve bu sebeple vize işlemlerinizi bu süreyi dikkate alarak yapmanızı tavsiye ederiz. Almanya vize işlemleri, İdata randevu alınarak gerçekleştirildiğinden, özellikle yaz sezonu, tatil ve yılbaşı gibi zamanlarda yoğunluk olacağını göz önünde bulundurmalı ve gerçekleştireceğiniz seyahatler için 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı öneriyoruz. Vize Keyfi danışmanlarını arayarak sizin için en uygun randevu zamanı belirleyebilirsiniz.

ALMANYA VİZESİ TÜRLERİ NELERDİR?

Almanya vize türleri, yapılacak seyahatin süresine ve amacına göre farklılık göstermektedir. Almanya’ ya yapılacak seyahat süresi 90 günü geçmeyen vizeler kısa süreli vizeler olarak adlandırılır. Bu vizeler Schengen vizesi türü “C Tipi” vize olarak geçmektedir. Almanya’da aralıksız olarak 90 günden fazla kalacak olan kişilere verilen vizeye de uzun süreli vize denir. Bu vizeler Schengen vizesi türü “D Tipi” vize olarak geçmektedir. Bu vize türleri ikamet için verilmektedir.

Almanya’ ya yapılacak seyahatin amacına göre de vize türleri değişmektedir. Turistik gezi, tatil veya eğlence amacıyla Almanya’ya gitmeyi düşünen kişilerin alması gereken vize türü Almanya Turistik Vizesidir. İş seyahati, konferans veya fuar ziyareti gibi sebeplerle ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken Almanya Ticari ve Fuar Vizesi vize türüdür. Başka bir ülkeye gitmek için Almanya'dan aktarma yapacak kişilerin alması gereken vize türü Almanya Transit Vizesidir. Schengen vizesi türü “A Tipi” vize olarak geçmektedir.

Almanya’da bulunan aile, akraba veya arkadaş gibi yakınlarını ziyaret için ülkeye giriş yapacak olan kişilerin alması gereken Almanya Aile Ziyareti Vizesi vize türüdür. Bunların dışında Almanya Aile Birleşimi Vizesi de vardır. Bu vizenin de iki şekli vardır. İlki; Ülkemizde yaşayan Türk vatandaşlarının Almanya’da ikamet eden ailelerinin yanına yerleşmesi için almaları gereken vizedir. Diğeri ise; Almanya’da yaşayan kişilerin, Türkiye’de bulunan ve 18 yaşını doldurmamış çocuklarını yanına alabilmeleri için bu vize türüne başvurmaları gerekmektedir.

Bunların dışında Almanya Öğrenci Vizesi, Almanya Dil Okulu Vizesi, Almanya Şoför Vizesi, Almanya Çalışma Vizesi gibi vize türleri de bulunmaktadır. Almanya’da iş kurmak veya yatırım yapmak suretiyle iş alanlarını geliştirmek ve aynı zamanda oturum iznine de sahip olmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüne de Almanya Yatırımcı Vizesi denir.

Tüm bu vize türleri arasından size en uygun olanını seçerek en kısa sürede vize almanızı sağlamak için (0212) 909 22 10 numaralı telefon ile Vize Keyfi Almanya uzmanını aramanız yeterlidir. Uzman kadromuz size en uygun vize türünü belirleyerek gerekli evrakları tarafınıza ulaştıracaklardır. Bütün bu karmaşık işleri Vize Keyfine bırakın.

 

ALMANYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Seyahat amacınıza göre vize için gerekli evraklar değişiklik göstermektedir. Bu sebeple yukarıda belirtilen vize türlerinden birine karar vererek, Almanya vizesi başvurusu için seyahatinize ve çalışma durumunuza uygun gerekli evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin seyahatinin amacını, seyahatinin masraflarını karşılayacak maddi durumunu ve seyahat sonrası Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren nedenleri bulunduğunu kanıtlayacak belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

Genel olarak Almanya Vizesi türlerinde istenilen evraklar iki ana başlıkta düzenlenebilir.

İlki; seyahat amacınızı ve seyahat masraflarınızı karşılayabilecek maddi durumunuzun olduğunu gösteren evraklardır. Örneğin; özel sektör çalışanısınız ve seyahat amacınız aile ziyareti ise ziyaret edeceğiniz yakınınızdan alacağınız davetiye belgesi; seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi durumunuzu gösteren banka hesap dökümleri ve bu paranın kaynağının çalıştığınız yerden aldığınız maaşlar olduğunu gösteren maaş bordrosu, çalıştığınız yerin ispatı açısından şirketinizden alacağınız antetli kağıda yazılmış dilekçe, izin yazısı, SGK Hizmet ve Tecsil Dökümü belgeleri.

İkincisi; Türkiye’ye geri dönmenizi gerektiren nedenlerin olduğunu ispatlayan belgelerdir. Örnek olarak; ülkede uzun süredir çalışansınız, kurulu bir hayat düzeniniz ve aileniz var ise bunların ispatı için;  tüm aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK Hizmet Ve Tescil Dökümü, tapu ve araç ruhsatları gibi belgeler.

Almanya vizesi için gerekli evraklar için tıklayın!

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x