Almanya Ziyaretçi Vizeleri (Schengen C Tipi Vize)

Almanya seyahati yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları geçerli bir Almanya vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Almanya vize türleri, gidiş amacınıza ve kalış sürenize göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Almanya’ya turist, akraba ziyareti veya bir fuara katılmak gibi amaçlarla gidiyorsanız ve kısa bir süre kalmak istiyorsanız başvuracağınız vize türü  C Tipi Vize yani Almanya Kısa Süreli vizedir.  Almanya Vizesi almak için başvuru süreciyle ilgili (0212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi Almanya Uzmanı personelimizden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Almanya vize türleri, yapılacak seyahatin süresine ve amacına göre farklılık göstermektedir. Almanya’ ya yapılacak seyahat süresi 90 günü geçmeyen vizeler Almanya Kısa Süreli Vize olarak adlandırılır. Bu vizeler Schengen C Tipi Vize olarak geçmektedir. Almanya’da aralıksız olarak 90 günden fazla kalacak olan kişilere verilen vizeye de Almanya Uzun Süreli Ulusal Vize denir. Bu vizeler Schengen vizesi türü D Tipi vize olarak geçmektedir. Bu vize türleri ikamet için verilmektedir.

SCHENGEN C TİPİ VİZE TÜRLERİ

Almanya’ ya yapılacak seyahatin amacına göre de Almanya vize türleri değişmektedir. Biz burada Schengen C Tipi Vize türünden bahsedeceğiz. Diğer vize türleri ile ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız! Schengen C Tipi Vize türü kendi içerisinde ziyaret amacına göre bölümlere ayrılır.   Turistik gezi, tatil veya eğlence amacıyla Almanya’ya gitmeyi düşünen kişilerin alması gereken vize türü Almanya Turistik Vizesidir. İş seyahati, konferans veya fuar ziyareti gibi sebeplerle ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken Almanya Ticari ve Fuar Vizesi vize türüdür.

Bir diğer Schengen C Tipi Vize  çeşidi de; Almanya’da bulunan aile, akraba veya arkadaş gibi yakınlarını ziyaret için ülkeye giriş yapacak olan kişilerin alması gereken Almanya Aile Ziyareti Vizesi vize türüdür. Bunların dışında Almanya Aile Birleşimi Vizesi de vardır. Bu vizenin de iki şekli vardır. İlki; Ülkemizde yaşayan Türk vatandaşlarının Almanya’da ikamet eden ailelerinin yanına yerleşmesi için almaları gereken vizedir. Diğeri ise; Almanya’da yaşayan kişilerin, Türkiye’de bulunan ve 18 yaşını doldurmamış çocuklarını yanına alabilmeleri için bu vize türüne başvurmaları gerekmektedir.

Başka bir ülkeye gitmek için Almanya'dan aktarma yapacak kişilerin alması gereken vize türü Almanya Transit Vizesidir. Schengen A Tipi Vize olarakta geçmektedir.

Burada bahsettiğimiz Schengen C Tipi Vize türleri arasından size en uygun olanını seçerek en kısa sürede vize almanızı sağlamak için (0212) 909 22 10 numaralı telefon ile Vize Keyfi Almanya uzmanını aramanız yeterlidir. Uzman kadromuz size en uygun vize türünü belirleyerek gerekli evrakları tarafınıza ulaştıracaklardır. Bütün bu karmaşık işleri Vize Keyfine bırakın.

 

Almanya Turist Vizesi

Almanya’ya kısa süreli, turistik amaçlı seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Almanya Ticari / Fuar Vizesi

Almanya’ya iş toplantısı, iş görüşmesi, ticari faaliyet, seminer, fuar veya organizasyon amaçlı seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Almanya Aile Ziyareti Vizesi

Almanya’ya aile, akraba veya arkadaşını ziyaret etme amaçlı olarak seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Almanya Transit Vizesi

Almanya’dan transit geçiş yapacak, uluslararası transit alanından çıkıp pasaport kontrolüne girecek olan kişilerin başvurması gereken vize türü

Ayrıntılı Bilgi

Almanya Ziyaretçi Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya Ziyaretçi vizeleri için meslek ve ziyaret amacınıza göre değişen gerekli evrak listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi

Almanya Ziyaretçi Vizesi Ücretleri

Almanya Ziyaretçi vizeleri için konsolosluk harç ve danışmanlık ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi