Almanya Turist Vizesi

Almanya’ya turistik amaçlı seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya Turist Vizesi almaları gerekmektedir. Almanya ’ya turistik seyahat etmeyi planlıyorsanız otel ve uçak bileti rezervasyonunuzu yapmadan önce +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi Almanya Uzmanı personelimizden ücretsiz olarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Almanya'ya seyahat edecek kişilerin pasaportlarında daha önce geçerli bir Schengen vizesi bulunması durumunda, Almanya'ya girişlerinde gerekli olan Almanya Turist vizesi için başvuru yapmalarına gerek yoktur. Ayrıca  Hususi, Hizmet veya Diplomatik Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da 180 günlük periyotta 90 günü aşmayan seyahatleri için Almanya Turist vizesi başvurusundan muaf tutulmuşlardır.

Almanya Turist Vizesi işlemleri yaklaşık on günlük bir süre aldığından, vize işlemlerinizi bu süreyi dikkate alarak yapmanızı gerekmektedir. Almanya Turist Vizesi işlemleri, randevu alınarak gerçekleştirildiğinden, özellikle yılbaşı, yaz sezonu ve tatil gibi zamanlarda yoğunluk olabileceği unutulmamalı ve gerçekleştireceğiniz seyahatler için 1 ay önceden başvuru yapmanızı öneriyoruz. Vize Keyfi Almanya uzmanlarını arayarak sizin için en uygun zamanı belirleyebilirsiniz.

Seyahat amacınıza göre Almanya Turist Vizesi için gerekli evraklar değişiklik göstermektedir. Bu sebeple yukarıda belirtilen vize türlerinden birine karar vererek, Almanya vizesi için gerekli evraklar hazırlanmaya başlanabilir. Aşağıda bulunan evrakları tamamlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

 Diğer vize türleri için gerekli evraklar listesi için tılatınız!

 

Almanya Turist Vizesi için gerekli evraklar:

Ana Belgeler:

 • Almanya Vizesi Başvuru formu: Eksiksiz ve El yazısı ile doldurulmuş, tarih ve imzaları atılmış olmalı (Vize Keyfi danışmanları ile yapılacaktır)

 • Pasaportun Aslı: En fazla 10 yıllık ve içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Ayrıca geçerlilik süresi dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay fazla olmalıdır.

 • Eğer pasaportun yeni ise; Geçmiş ve günümüzde alınmış pasaportların işlenmiş sayfalarının tamamının ve önemli sayfalarının fotokopileri

 • Kimlik fotokopisi

 • 2 adet biometrik fotoğraf. (35×50 mm)

 • Bütün seyahat süresini kapsayacak 30.000 € teminatlı seyahat sağlık sigortası (Poliçe üzerinde “Schengen ülkelerinde geçerlidir” ibaresi olmalı ve Sigortanın geçerlilik tarihi seyahatinizin bir gün öncesi ve sonrası şeklinde olmalıdır.) (Vize Keyfi danışmanları ile yapılacaktır)

 • Seyahat edeceğiniz araçla ilgili rezervasyon veya bilet (Uçak, tren veya gemi rezervasyonu gibi) Seyahatinizi özel araçla yapacaksanız; ehliyet, ruhsat ve yeşil sigorta poliçesi (Vize Keyfi danışmanları ile yapılacaktır)

 • Başvuru yapanın Almanya seyahati boyunca konaklayacağı yerin açık adresi ve iletişim bilgileri. (Otel rezervasyonu ise adres bölümüne buranın adresi girilir.) (Vize Keyfi danışmanları ile yapılacaktır)

Mesleki Belgeler 

 • Çalışanlar için;

 1. İşverenden alınacak yazı: Görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve seyahat dönüşü görevine devam edeceğine dair işveren taahhüdünü içeren -antetli kağıtta- imzalı ve kaşeli yazı ve son 3 ayın maaş bordrosu

 2. Son 3 aya ait banka hesap cüzdanlarının orijinali veya bankadan alınan kaşe ve imzalı hesap dökümü

 3. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü

 4. Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi

 5. Firmanın güncel vergi levhası fotokopisi

 6. Son 3 aya ait Ticaret odasından alınmış ıslak imzalı ve kaşeli Faaliyet belgesi veya İTO’ nın web sitesinden alınabilen e-imzalı çıktısı

 • Emekliler için;

 1. Emekli maaşını gösteren belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)

 2. SGK veya e-devlet üzerinden alınan emeklilik durumunu gösteren belge

 • Şirket Sahipleri için;

 1. Ticaret ve Sanayi Odası Sicil kaydı fotokopisi

 2. Son 3 aya ait Ticaret odasından alınmış ıslak imzalı ve kaşeli Faaliyet belgesi veya İTO’ nın web sitesinden alınabilen e-imzalı çıktısı

 3. Şirketinizin antetli kağıdına, seyahatin başlangıç ve bitiş tarihini ile ziyaret amacını anlatan kaşe ve imzalı mektup

 4. Vergi Levhası fotokopisi

 5. Resmi Gazete fotokopisi

 6. İmza Sirküleri fotokopisi

 • Öğrenciler için;

 1. Öğrenci belgesi

 2. Seyahat masraflarını karşılayacak finansal ve mesleki belgeler

 • Reşit olmayanlar-18 yaş altı- için;

 1. Vasisinin nüfus cüzdanı fotokopisi veya vukuatlı nüfus kayıt örneği

 2. Öğrenci belgesi

 3. Anne ve babasının noter tasdikli muvaffakatnamesi

 4. Seyahat masraflarını karşılayacak finansal ve mesleki belgeler

 5. Reşit olmayan çocuğun geçimini sağlayan veliye ait evraklar ( Çalışan ise yukarıda çalışan bölümünde yer alan evrakların aynısı hazırlanmalıdır.)

 6. Başvuru yapanı destekleyecek olan birinci dereceden yakını tarafından yazılan ve seyahat detayı ile ilgili bilgileri içeren ıslak imzalı dilekçe (Destekleyen kişi sorumlulukları garanti ettiğini belirtmeli)

 • Çalışmayan Vatandaşlar için;

 1. Ailede geçimi sağlayan veya destekleyici olacak kişiye ait evraklar (Yukarıda açıklamalardan faydalanarak hazırlayabilirsiniz.)

 2. Evlilik cüzdanı (Eğer eş destekleyici oluyorsa)

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x