Andorra Vizesi

Andora'ya bir seyahat planlıyorsunuz ve bunun için Andorra vizesi ihtiyacınız var. Öncelikle bizi aramadan önce uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. İlk önceliğiniz +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak uzman personelimizle görüşmek olmalıdır. Uzman personelimiz, telefonda öncelikle sizden seyahat amacınızı ve çalışma durumunuzu öğrenerek başvuru yapmanız gereken uygun vize kategorisini belirlemeye çalışmaktadır. Vize başvurusu için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Andorra, İspanya ile Fransa sınırında yer alan küçük bir ülkedir. Normal şartlarda Andorra için bir vize talep edilmemektedir. Fakat Andorra'da havaalanı ve deniz bağlantısı bulunmamaktadır. Ülkeye ulaşım sadece karayolu ile mümkün olduğundan önce Fransa veya İspanya'ya giderek oradan geçiş yapabilirsiniz. Bundan dolayı Fransa veya İspanya, hangi ülke üzerinden gitmeyi planlıyorsanız, o ülke vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Burada önemli olan nokta alacağınız schengen vizesinin çift veya çok girişli olması gerekmektedir. Çünkü Andorra, schengen bölgesine dahil değildir. İspanya veya Fransa vizesi ile Andorra'ya giriş yaptığınızda, schengen bölgesinden çıkış yapmış oluyorsunuz. Dolayısıyla tekrar İspanya veya Fransa'ya girebilmeniz için schengen vizeniz gerekmektedir.

Andorra Vizesi İçin Gerekli Evraklar, vize almak istediğiniz Fransa veya İspanya vizesi için gerekli evraklardan oluşacaktır. Ayrıca bir evrak sunmanıza veya bir başvuru yapmanıza gerek yoktur. Fakat vize başvurunuzu  çift veya çok girişli yapmayı unutmayınız. 

Türkiye’den Andorra'ya gidecek Bordo pasaport sahiplerinin ve Gri, Yeşil ve Siyah pasaport sahiplerinin de 90 günü aşan ziyaretleri için Schengen vizesi almaları zorunludur. Türkiye’de Andorra Konsolosluğu veya Büyükelçiliği olmaması nedeni ile de vize işlemleri İspanya ya da Fransa Konsoloslukları tarafından gerçekleştirilmektedir. Lütfen ayrıntlı bilgi için Fransa Vizesi veya İspanya Vizesi sayfalarımız ziyaret ediniz. İspanya ve Fransa vize ücreti dışında Andorra için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır.  Başvuru sürecinde sormak istediğiniz her türlü konuyu +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak uzman personelimize sorabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x