Angola Vizesi

Angola Vizesi başvurusu için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri ayrıntılı bilgilendirecek, isteğiniz halinde ayrıntılı bilgileri e-mail ve telefonunuza ücretsiz olarak gönderecektir.

Vize Başvurusu Süreci Nasıl Yürütülmektedir?

Angola'ya turistik, aile ziyareti veya ticari bir faaliyetle ilgili olarak seyahat etmeyi planlıyorsanız geçerli vizeniz olması gerekmektedir. Başvurular ülkemizde sadece Angola Ankara  Büyükelçiliği'ne  bağlı konsolosluk birimine yapılmaktadır ve karar o makamın insiyatifindedir. Ankara'dan randevu almanız, randevu gün ve saatinde başvuru dosyanızı teslim ederek, parmak izi vermeniz gerekmektedir. Randevular sadece Pazartesi ve Salı günleri alınmaktadır. Angola Vizesi, genelde 30 günlük verilmektedir. Vize sonuçlanma süresi başvuru türüne göre değişmekle birlikte turistik vizelerde genelde 1 hafta içerisinde, ticari vizelerde 2-3 hafta aralığında sonuçlanmaktadır. Angola'da kapı veya e-vize uygulaması yoktur. 

Öncelikle bizi aramadan önce uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. İlk önceliğiniz +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak uzman personelimizle görüşmek olmalıdır. Uzman personelimiz, telefonda öncelikle sizden seyahat amacınızı ve çalışma durumunuzu öğrenerek başvuru yapmanız gereken uygun vize kategorisini belirlemeye çalışmaktadır. Başvuru yapacağınız vize kategorisine ve durumunuza göre uzman personelimiz size Angola vizesi hakkında kısaca bilgi vererek, talep etmeniz halinde sizlere başvuru için hazırlamanız gereken evrak listesini ve ayrıntılı bilgilendirmeyi email ve SMS ile ücretsiz olarak gönderecektir.

Size gönderilen mail ve SMS bilgilendirmesi ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa tekrar +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, uzman personelimize sorabilirsiniz. Daha sonra sizden istenilen evrakları kendiniz elden veya posta, kargo, kurye aracılığıyla ofisimize gönderebilirsiniz. Posta, kargo veya kurye aracılığıyla gönderdiğiniz evraklarınız ofisimize ulaştığında sizlere bilgi verilecek ve evraklarınız işlemlerinizi takip edecek uzman personele hemen iletilecektir. Uzman personelimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra, eksik evrak olması durumunda tekrar sizi arayarak evraklarınızı tamamlamanızı talep edecektir.

 

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

Angola vizesi başvurusu için seyahatinize ve çalışma durumunuza uygun gerekli evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin seyahatinin amacını, seyahatinin masraflarını karşılayacak maddi durumunu, maddi kaynağının ispatını ve seyahati sonrasında Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren nedenlerin olduğunu kanıtlayacak belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

  • Angola Vize Başvuru Formu.
  • 6 aydan fazla geçerlilik süresi olan ve 2 boş sayfası bulunan pasaport.
  • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi (Seyahatinizden en az 10 gün önce aşı yaptırmış olmalısınız.)
  • Şirkete ait güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
  • Maaş bordrosu, SGK Hizmet ve Tescil Dökümü
  • Otel-uçak rezervasyonu.
  • Arka fonu beyaz 2 adet biometrik fotoğraf.
  • Gidiş amacınızı ve vize talebinizi belirten İngilizce dilinde yazılmış Vize Talep Dilekçesi.
  • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Tüm ülke vize işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonu arayarak konusunda uzman personelimizle görüşerek ulaşabilirsiniz.  İhtiyacınız olan ülke vizeleri hakkında öğrenmek istedikleriniz için Vize İşlemleri sayfamızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x