Nisan 16, 2020

Avustralya Çalışma Vizesi

Avustralya’ya çalışmak için seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçerli Avustralya vizelerinin olması gerekmektedir. Avustralya Çalışma Vizesi almak için başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi Avustralya Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Avustralya Çalışma ve Tatil Vizesi

Avustralya’ya Work and Holiday programı kapsamında seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya Geçici Çalışma Vizesi

Avustralya’ya geçici çalışma amacıyla gitmek isteyenlerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya Yeni Mezun Vizesi

Avustralya Yeni Mezun Vizesi kapsamında seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya Çalışma Vizeleri Gerekli Evraklar

Avustralya Çalışma vizesi için meslek ve ziyaret amacınıza göre değişen gerekli evrak listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi

Dünyanın altıncı büyük ülkesi olan Avustralya, doğa güzelliği ve yüksek yaşam standartlarının yanında eğitim ve çalışma açısından da büyük ilgi görmektedir. Avustralya’ya çalışma amacıyla gitmek isteyenler için farklı seçenekler vardır. Avustralya çalışma vizesi kapsamında; Geçici Çalışma Vize Türleri, Work And Holiday programı ve Yeni Mezun Mühendis Vizesi değerlendirilebilir. Avustralya Vize türleri hakkında uzman personelimiz sizin adınıza başvuru sürecinizi takip etmekte, her adımda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır.

Avustralya Geçici Çalışma Vize Türleri de iş sektörünüze göre farklılık göstermektedir.  Geçici Çalışma Vizelerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Geçici Çalışma (Kısa Süreli Uzman-400) vizesi,
  • Geçici Çalışma (Uluslararası İlişkiler-403) vizesi,
  • Geçici Aktivite (408) vizesi

Work and Holiday, 18-30 yaş aralığındaki üniversite öğrencisi veya üniversite mezunlarına Avustralya’da 12 aya kadar çalışma imkanı sağlayan bir programdır. Bu program ile hem çalışma, hem eğitim hem de tatil imkanlarından yararlanabiliyorsunuz. Fakat bu programa sadece her yıl belli ülkelerden belli sayıda kişi kabul almaktadır. Türkiye de bu programa dahil bir ülke olup, şu anda her yıl 100 kişi gidebilmektedir.  

Avustralya Çalışma Vizesi kapsamında değerlendirilebilecek diğer bir vize türü olan Yeni Mezun Mühendis Vizesi ile 31 yaşın altındaki, en fazla iki yıl önce mezun olmuş mühendisler, Avustralya’da 18 aya kadar çalışabilmektedir. Avustralya Yeni Mezun vizesine başvuru yapabilmeniz için MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından akredite edilmiş üniversiteler ve bu üniversitelerin belli bölümlerinden lisans, yüksek lisans veya doktora diplomasını almış olmanız gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya’ya seyahatleri öncesinde Ankara Avustralya Büyükelçiliği’ne veya büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş VFS Global Avustralya’ya başvurular yapılmaktadır. Başvurular online olarak yapılmakta fakat biyometrik verilerinizin alınması için başvuracağınız yerden önceden randevu alınması gerekmektedir. Randevu günü ve saatinde evraklar bizzat Avustralya vizesi almak isteyen başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır. Vize başvurusu sırasında Avustralya’dan herhangi bir işyerinden resmi olarak kabul almanız gerekmemektedir.

Avustralya Çalışma Vizesi için başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız  Avustralya Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar sayfamızı lütfen inceleyiniz.  Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.