Nisan 16, 2020

Avustralya Öğrenci Vizeleri

Avustralya’ya eğitim amacıyla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçerli Avustralya vizelerinin olması gerekmektedir. Avustralya Öğrenci Vizeleri nden birini başvurmak istiyorsanız  başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi Avustralya Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz.  Avustralya Vize türleri hakkında uzman personelimiz sizin adınıza başvuru sürecinizi takip etmekte, her adımda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır.

 

Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya’ya eğitim amacıyla seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya'da Eğitim

Avustralya’da dil okulu, lise, üniversite, yüksek lisans vb eğitimlerle ilgili merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya Öğrenci Vizeleri Gerekli Evraklar

Avustralya Öğrenci vizeleri için gideceğiniz eğitim amacınıza göre değişen gerekli evrak listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya Öğrenci Vizeleri Ücretleri

Avustralya Öğrenci vizeleri için konsolosluk harç ve danışmanlık ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya başta dil okulu olmak üzere lise, üniversite, yüksek lisans veya doktora gibi pek çok alanda eğitim amacıyla en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Avustralya, eğitim sürecinde ve sonrasında kişilere pek çok imkan sağlamaktadır. Örnek olarak eğitim amacıyla giden kişiye haftada 20 saat çalışma izni vermektedir.

Avustralya’da 3 aydan daha kısa süreli eğitim almak isteyen öğrenciler turist vizesine başvuru yapabilir ancak turist vizesiyle alınan eğitimlerde öğrenciye çalışma izni verilmez.

Avustralya Öğrenci Vizesi, Avustralya’da alınacak eğitiminin türü fark etmeksizin tek bir vize kategorisi ( Student Visa 500) altında düzenlenmiştir. Fakat öğrencilerin geldikleri ülkeler, eğitim görecekleri okul ve eğitim seviyelerine göre vize başvurusu sırasında sunmaları gereken belgeler değişebilmektedir.

Avustralya Öğrenci Vizesi alabilmek için, Avustralya’da kalacağınız süre içerisindeki eğitim ve diğer masraflarınızı karşılayabilecek maddi imkanlarınızın olması gerekmektedir. Masraflarınızı kendiniz karşılayabileceğiniz gibi bir yakınınız da size sponsor olabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya’ya seyahatleri öncesinde Ankara Avustralya Büyükelçiliği’ne veya büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş VFS Global Avustralya’ya başvurular yapılmaktadır. Başvurular online olarak yapılmakta fakat biyometrik verilerinizin alınması için başvuracağınız yerden önceden randevu alınması gerekmektedir. Randevu günü ve saatinde evraklar bizzat Avustralya vizesi almak isteyen başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır.

Avustralya Öğrenci Vizesi için başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğünü öğrenmek istiyorsanız lütfen Avustralya Vize Anasayfamızı inceleyiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.