Avustralya Vizesi

Avustralya, Güney Yarım Kürede yer alan bir kıta ülkesidir. Doğal güzelliği ve çeşitliliği ile çok sayıda turistin ilgisini çekmektedir. Avustralya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçerli Avustralya vizelerinin olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel olarak Avustralya Vizesi başvurusu için herhangi bir pasaport ayrıcalığı gösterilmemektedir. Türkiye’den gidenlerin genelde eğitim veya turistik amacıyla tercih ettiği bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya seyahatleri öncesinde Avustralya Büyükelçiliği, Avustralya Konsolosluğu veya bunlar tarafından vize işlemleriyle ilgili yetkilendirilmiş VFS Global Avustralya  firmasına başvurular yapılmaktadır.

Avustralya Vize başvurusu sürecinde Vize Keyfi Avustralya Uzmanı personeli her konuda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili karar Avustralya Konsolosluğu insiyatifindedir. Avustralya Vizesi başvurusu online olarak yapılmakta sadece biyometrik verilerin verilmesi için VFS Global Avustralya’dan randevu alınması gerekmektedir. Avustralya Büyükelçiliği sitesindeki formlar doldurularak, istenilen evraklar sisteme yüklenmektedir. Ayrıca randevu günü ve saatinde VFS Global’e gidilerek başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır. Vize başvurusu sonuçlanma süresi genellikle 4-6 hafta arasında sürmektedir. Vize başvuru sonuçlanma süresi uzun olduğundan dolayı seyahat tarihinizden en az 60 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Vize başvurusu için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda Vize Keyfi Avustralya Uzmanı personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri ayrıntılı bilgilendirecek, isteğiniz halinde Avustralya Vizesi ile ilgili ayrıntılı bilgileri e-mail ve telefonunuza ücretsiz olarak gönderecektir.

Ziyaretçi Vizeleri

Kısa süreli olarak turistik, aile ziyareti ve iş ziyareti amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Eğitim Vizeleri

Dil okulu, lisans, yüksek lisans vb eğitim amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Çalışma Vizeleri

Çalışma amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Avustralya Aile Birleşimi, Nişanlılık ve Evlilik Vizeleri

Nişanlılık veya Evlilik yoluyla Avustralya'da aile birleşimi yapmak isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Oturum İzni ve Vatandaşlık

Avustralya vatandaşlık kazanılması ve sürekli oturum izni alınması hakkkıdna detaylı bilgi almak için

Tıkla

Büyükelçilik ve Konsolosluklar

Ülkemizde bulunan Avustralya Devleti'ne ait Büyükelçilik, Konsolosluk ve Fahri Konsoloslukların adresleri ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Tıkla

Avustralya Vizesi Başvurusu Süreci Nasıl Yürütülmektedir?

Avustralya’ya bir seyahat planlıyorsunuz ve bunun için Avustralya vizesi ihtiyacınız var. Öncelikle bizi aramadan önce uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. İlk önceliğiniz +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi Avustralya Uzmanı personelimizle görüşmek olmalıdır. Uzman personelimiz, telefonda öncelikle sizden seyahat amacınızı ve çalışma durumunuzu öğrenerek başvuru yapmanız gereken uygun vize kategorisini belirlemeye çalışmaktadır. Başvuru yapacağınız vize kategorisine ve durumunuza göre uzman personelimiz size Avustralya Vizesi başvurusu hakkında kısaca bilgi vererek, talep etmeniz halinde sizlere başvuru için hazırlamanız gereken evrak listesini ve ayrıntılı bilgilendirmeyi email ve SMS ile ücretsiz olarak gönderecektir.

Size gönderilen mail ve SMS bilgilendirmesi ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa tekrar +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi Avustralya Uzmanı personelimize sorabilirsiniz. Daha sonra sizden istenilen evrakları kendiniz elden veya posta, kargo, kurye aracılığıyla ofisimize gönderebilirsiniz. Posta, kargo veya kurye aracılığıyla gönderdiğiniz evraklarınız ofisimize ulaştığında sizlere bilgi verilecek ve evraklarınız işlemlerinizi takip edecek uzman personele hemen iletilecektir. Uzman personelimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra, eksik evrak olması durumunda tekrar sizi arayarak evraklarınızı tamamlamanızı talep edecektir.

Başvurunuzla ilgili gerekli evraklar tamamlandıktan sonra, uzman personelimiz sizinle ilgili yapılması gereken tüm işlemleri yaparak biyometrik verilerinizin alınabilmesi için VFS Global Avustralya’dan size uygun ve saatte randevu alarak sizleri bilgilendirecektir.  Randevu gününden bir gün önce, ilgili personelimiz sizleri arayarak, randevu günü ve saatini hatırlatacaktır. Randevu saatinden önce de VFS Global önünde sizinle görüşerek evraklarınızı size teslim edecek ve içeriye girmenize eşlik ederek, biyometrik bilgilerinizin verilmesiyle ilgili sizleri bilgilendirecektir.

VFS Global Avustralya içerisine sadece başvuran kişi girebilmektedir. İçerideki işlemleriniz bittiğinde çıkışınızda tekrar ilgili personelimiz sizleri karşılayacak ve sizin adınıza vize başvurusunun sonuçlanmasını ve pasaportunuzun teslim alınmasını sağlayacaktır. Genel olarak vize başvurunuz 4-6 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.  Başvurunuz olumlu veya olumsuz sonuçlandığında pasaportunuz ilgili personelimiz tarafından alınarak, ofisimize getirilecektir. İşlemlerinizi takip eden uzman personel vize başvuru sonucunuzla ilgili sizlere bilgi vererek, pasaportunuzun elinize nasıl ulaştırılacağı ile ilgili taleplerinizi alacaktır. Pasaportunuzu isterseniz ofise gelerek elden alabilir veya talep etmeniz halinde posta, kargo veya kurye aracılığıyla sizlere gönderebiliriz. Başvuru sürecinde sormak istediğiniz her türlü konuyu +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi Avustralya Uzmanı personelimize sorabilirsiniz.

Avustralya vize başvurusu sürecinde Vize Keyfi Avustralya Uzmanı personeli sizleri her adımda ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili son kararın Avustralya Büyükelçiliği insiyatifinde olduğu unutulmamalıdır.

 

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

Avustralya vizesi için seyahatinize ve çalışma durumunuza uygun gerekli evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin seyahatinin amacını, seyahatinin masraflarını karşılayacak maddi durumunu, maddi kaynağının ispatını ve seyahati sonrasında Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren nedenlerin olduğunu kanıtlayacak belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

Genel olarak Avustralya Vizesi türlerinde istenilen evraklar iki ana başlıkta düzenlenebilir.

Birincisi; seyahat amacınızı ve seyahat masraflarınızı karşılayabilecek durumda olduğunuzu gösteren evraklar. Örnek olarak; özel sektörde çalışansınız ve seyahat amacınız aile ziyareti ise ziyaret edeceğiniz yakınınızdan alacağınız davetiye belgesi; seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi durumunuzu gösteren banka hesap dökümleri ve bu paranın kaynağının çalıştığınız yerden aldığınız maaşlar olduğunu gösteren maaş bordrosu, çalıştığınız yerin ispatı açısından şirketinizden alacağınız antetli kağıda yazılmış dilekçe, izin yazısı, SGK Hizmet ve Tecsil Dökümü belgeleri.

İkincisi; Türkiye’ye geri dönmenizi gerektiren nedenlerin olduğunu ispatlayan belgeler. Örnek olarak; ülkede uzun süredir çalışansınız, kurulu bir hayat düzeniniz ve aileniz var ise bunların ispatı açısından;  tüm aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK Hizmet Ve Tescil Dökümü, tapu ve araç ruhsatları gibi belgeler.

Vize başvurusunda bütün evraklarınızın yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmiş olarak İngilizce sunulması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sürecinde Avustralya Büyükelçiliği başvuru sahibinin durumuna özel olarak ek evrak talebinde bulunabilir, böyle bir durumda uzman personelimiz sizlere yine destek sağlayacaktır. Avustralya Vizesi için gerekli evraklar listesini görmek istiyorsanız lütfen sayfamızı ziyaret ediniz. 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x