Avustralya Vize Türleri

Avustralya Vize Türleri

Avustralya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçerli Avustralya vizelerinin olması gerekmektedir. Avustralya’ya turistik, aile ziyareti, ticari-iş amaçlı gidişlerinizde kısa bir süre kalmak istiyorsanız başvuracağınız Avustralya vize türleri, gidiş amacınıza ve kalış sürenize göre değişkenlik göstermektedir. Avustralya Vizesi almak için başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi Avustralya Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Avustralya Turist Vizesi

Avustralya’ya kısa süreli, turistik amaçlı seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya İş Ziyareti Vizesi

Avustralya’ya iş toplantısı, iş görüşmesi, ticari fuar veya organizasyon amaçlı seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya Sponsorlu Aile Ziyareti Vizesi

Avustralya’ya aile üyelerinden birini ziyaret amaçlı sponsorlu olarak seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya Transit Vizesi

Avustralya’dan transit geçiş yapacak ve 72 saatten daha az süre Avustralya’da kalacak kişilerin başvurması gereken vize türü

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya Ziyaretçi Vizesi Gerekli Evraklar

Avustralya Ziyaretçi vizeleri için meslek ve ziyaret amacınıza göre değişen gerekli evrak listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya Ziyaretçi Vizesi Ücretleri

Avustralya Ziyaretçi vizeleri için konsolosluk harç ve danışmanlık ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi

Avustralya Vize türleri hakkında uzman personelimiz sizin adınıza başvuru sürecinizi takip etmekte, her adımda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya’ya seyahatleri öncesinde Ankara Avustralya Büyükelçiliği’ne veya büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş VFS Global Avustralya’ya başvurular yapılmaktadır. Başvurular online olarak yapılmakta fakat biyometrik verilerinizin alınması için başvuracağınız yerden önceden randevu alınması gerekmektedir. Randevu günü ve saatinde evraklar bizzat Avustralya vizesi almak isteyen başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır.

Avustralya Kısa Süreli Ziyaret Vizeleri; Vize sınıfı 600 olarak belirtilen Turist Vizesi, İş Ziyareti Vizesi ve Sponsorlu Aile Vizesi ile Vize sınıfı 771 olan Transit Geçiş Vizesi olarak sınıflandırılabilir. 

Avustralya Turist Vizesi ; Avustralya’ya turistik olarak seyahat etmeyi planlıyorsanız başvurmanız gereken vize türüdür. Ekonomik durumunuza bağlı olarak tek girişli veya çok girişli ve 3 aylık, 6 aylık veya 12 aylık olmak üzere verilebilmektedir. 

Avustralya İş Ziyareti Vizesi ; iş görüşmeleri, iş toplantıları, konferanslara katılmak amacıyla Avustralya Vizesi almak istiyorsanız başvuracağınız vize türüdür.3 aylık, 6 aylık veya 12 aylık olarak tek girişli veya çok girişli verilmektedir.

Avustralya Sponsorlu Aile Vizesi ; aile ziyareti amacıyla Avustralya’ya gitmeyi planlıyorsanız başvurmanız gereken vize türüdür. Bu vize türüne başvuru yaparken Avustralya’dan bir sponsorunuz olması gerekmektedir.

Transit Geçiş Vizesi ; başka bir ülkeye gitmek için Avustralya’dan aktarma yapacak transit yolcular veya Avustralya’dan gemiye katılacak olan kişilerin Avustralya’da kalış süreleri 72 saati geçmeyecek ise almaları gereken vizedir.

Avustralya vize başvurusu için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda Vize Keyfi Avustralya Uzmanı personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri Avustralya vize türleri ve süreçleri hakkında bilgilendirecek, isteğiniz halinde e-mail ve telefonunuza ayrıntılı bilgileri ücretsiz olarak gönderecektir.

Avustralya Vizesi almak için başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğünü öğrenmek istiyorsanız lütfen Avustralya Vize Anasayfamızı  okuyunuz.  Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.