Bulgaristan Vizesi

Balkan ülkesi olan Bulgaristan, 2007 yılında Avrupa Birliği’ne katıldı. Fakat henüz schengen bölgesine dahil değildir. Bulgaristan-Türkiye ilişkileri hem ticari hem de siyasi olarak uzun bir geçmişe sahiptir. Ülkemizde Bulgaristan’dan göç etmiş binlerce vatandaşımız bulunmaktadır. Bulgaristan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçerli Bulgaristan Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan seyahatleri öncesinde Bulgaristan Konsolosluğu veya bunlar tarafından vize işlemleriyle ilgili yetkilendirilmiş VFS Global Bulgaristan firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvuran kişinin parmak izi alınmadığından dolayı şahsen gelmesine gerek yoktur. Dolaysıyla başvuru sürecinde Vize Keyfi Bulgaristan Uzmanı personeli her konuda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Vize başvurusu sonuçlanma süresi genellikle 2-3 hafta arasında sürmektedir. Vize başvuru sonuçlanma süresi uzun olduğundan dolayı seyahat tarihinizden en az 35-40 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye etmekteyiz.Ancak vize başvurunuz ile ilgili karar Bulgaristan Konsolosluğu insiyatifindedir. 

Vize başvurusu için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri ayrıntılı bilgilendirecek, isteğiniz halinde Bulgaristan Vizesi ile ilgili ayrıntılı bilgileri e-mail ve telefonunuza ücretsiz olarak gönderecektir.

Bulgaristan Vizesi Başvurusu Süreci Nasıl Yürütülmektedir? Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Bulgaristan’a bir seyahat planlıyorsunuz ve bunun için Bulgaristan vizesi ihtiyacınız var. Öncelikle bizi aramadan önce uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. İlk önceliğiniz +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi Bulgaristan Uzmanı personelimizle görüşmek olmalıdır.

Uzman personelimiz, telefonda öncelikle sizden seyahat amacınızı ve çalışma durumunuzu öğrenerek başvuru yapmanız gereken uygun vize kategorisini belirlemeye çalışmaktadır. Başvuru yapacağınız vize kategorisine ve durumunuza göre uzman personelimiz size Bulgaristan Vizesi hakkında kısaca bilgi vererek, talep etmeniz halinde sizlere başvuru için hazırlamanız gereken evrak listesini ve ayrıntılı bilgilendirmeyi email ve SMS ile ücretsiz olarak gönderecektir.

Size gönderilen mail ve SMS bilgilendirmesi ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa tekrar +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, uzman personelimize sorabilirsiniz. Daha sonra sizden istenilen evrakları kendiniz elden veya posta, kargo, kurye aracılığıyla ofisimize gönderebilirsiniz. Posta, kargo veya kurye aracılığıyla gönderdiğiniz evraklarınız ofisimize ulaştığında sizlere bilgi verilecek ve evraklarınız işlemlerinizi takip edecek uzman personele hemen iletilecektir. Uzman personelimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra, eksik evrak olması durumunda tekrar sizi arayarak evraklarınızı tamamlamanızı talep edecektir.

Bulgaristan Vizesi başvurunuzda biyometrik verileriniz alınmamaktadır. Başvurunuzla ilgili gerekli evraklar tamamlandıktan sonra, uzman personelimiz sizinle ilgili yapılması gereken tüm işlemleri yapmaktadır. Sizin gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuz tamamlanabilmektedir. Genel olarak vize başvurunuz 2-3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.  Başvurunuz olumlu veya olumsuz sonuçlandığında pasaportunuz ilgili personelimiz tarafından alınarak, ofisimize getirilecektir. İşlemlerinizi takip eden uzman personel vize başvuru sonucunuzla ilgili sizlere bilgi vererek, pasaportunuzun elinize nasıl ulaştırılacağı ile ilgili taleplerinizi alacaktır. Pasaportunuzu isterseniz ofise gelerek elden alabilir veya talep etmeniz halinde posta, kargo veya kurye aracılığıyla sizlere gönderebiliriz.

Bulgaristan vizesi başvurusu için seyahatinize ve çalışma durumunuza uygun gerekli evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin seyahatinin amacını, seyahatinin masraflarını karşılayacak maddi durumunu, maddi kaynağının ispatını ve seyahati sonrasında Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren nedenlerin olduğunu kanıtlayacak belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Bulgaristan Vizesi için gerekli evraklar listesini görmek istiyorsanız lütfen sayfamızı ziyaret ediniz. 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x