Fransa Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Fransa vize başvurusu biz yapalım, Keyfini siz çıkarın. Vize Keyfi olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermekteyiz. Vize Keyfi; telefon, e-mail ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden ücret talep etmemektedir. (0212) 909 22 10 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz. Profesyonel uzman kadromuzla Fransa vizesi işlemleri hatasız ve eksiksiz olarak en kısa sürede gerçekleştirilerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz. En hızlı ve en doğru hizmet için Vize Keyfine başvurun. Vize Keyfi danışmanlarımız, gerekli belge ve işlemlerle ilgili en kısa sürede size bilgi aktarımı yapacaktır.

Türkiye’den gidenlerin genelde eğitim veya turistik amaçla tercih ettiği bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa seyahatleri öncesinde Fransa Büyükelçiliği, Fransa Konsolosluğu veya bunlar tarafından vize işlemleriyle ilgili yetkilendirilmiş VFS Global Fransa üzerinden başvurular yapılmaktadır. Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenen Fransa vizesi için gerekli evraklar koşullara göre farklılık göstermektedir. Güncel evrak listesi ile birlikte ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi Vize Keyfi uzmanlarını arayarak isteyebilirsiniz. Fransa vize başvurusu için gereken evrak listesi, vize ücreti ve merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bilgilendirme mailimizde bulacaksınız. Uzmanlarımız sizin işlemlerinizin eksiksiz ve sorunsuz olarak yapılabilmesi için her türlü özveriyi göstermektedirler. Bu karmaşık işlemler uzman ekibimiz ile birlikte en hızlı şekilde halledilebilmektedir. Sizin seyahatlerinizin sorunsuz olarak yapılabilmesi bizim önceliğimizdir.

Fransa’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekli olan Fransa vizesi uygulamaları pasaport türlerine göre farklılık göstermektedir. Fransa, bir Avrupa Birliği üyesi olması ile birlikte Schengen sınırları içinde yer almaktadır. Bordo pasaporta yani Türkiye Cumhuriyeti Umuma mahsus pasaportuna sahip kişiler, geçerli Schengen vizesi bulunmaması hâlinde vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) veya Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Schengen anlaşması gereğince 180 günlük periyotta 90 gün konaklama süresini aşmamak şartıyla seyahatlerinde Fransa vizesi  almalarına gerek yoktur yani muaf tutulmuşlardır.

Fransa vizesi işlemleri danışmanlarımızın çalışma alanı içerisinde olup tecrübeli ve uzman kadromuz ile işlemleriniz en doğru şekilde yapılmaktadır. Fransa vize başvurusu için gerekeli evrakların en güncel hali ile randevu işlemleriniz için (0212) 909 22 10 numaralı telefonumuzdan arayarak Vize Keyfi Fransa Uzmanı personelimizle iletişime geçmeniz yeterlidir. Tarafınıza yapılan bilgilendirmelerden ücret talep edilmemektedir.

Ziyaretçi Vizeleri

Kısa süreli olarak bir kişiyi ve firmayı gezmek amaçlı gidilen, turistik,akraba ziyareti ve Ticari ziyaretleri kapsamaktadır.

Tıkla

Eğitim ve Değişim Programı Vizeleri

Lisans, yüksek lisans, Erasmus vb gibi eğitim amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Çalışma Vizeleri

Almanyada çalışma imkanı, iş arama vizesi veya çalışma vizelerinin ayrıntıları için

Tıkla

Almanya Aile Birleşimi, Nişanlılık ve Evlilik Vizeleri

Nişanlılık veya Evlilik yoluyla Almanya'da aile birleşimi yapmak isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Oturum ve Vatandaşlık

Almanya vatandaşlık kazanılması ve sürekli oturum izni alınması hakkkında detaylı bilgi almak için

Tıkla

Konsolosluklar

Ülkemizde bulunan Almanya' ya ait Büyükelçilik, Konsolosluk ve Fahri Konsoloslukların adresleri ve iletişim bilgilerini öğrenmek için

Tıkla

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa vizesi almak için öncelikle seyahat amacınıza uygun vize türüne başvurmanız gerekmektedir.  Öncelikle seyahat süreniz en fazla 90 gün ile sınırlı ise kısa süreli Fransa Vize başvurusu yapmalısınız.  Her vize çeşidine uygun olarak benzer veya farklı evraklar talep edilebilmektedir. Bu sebeple sürecin en doğru ve sorunsuz bir şekilde dikkatli bir hazırlık yapılmalıdır. Uzun süreli yani D tipi vize başvuruları doğrudan Fransa Konsolosluğu’na yapılabilmektedir. Fakat diğer vize başvuruları direk Fransa Konsolosluğu'na yapılamadığı için gerekli belgelerin aracı firma tarafından ilgili diplomatik temsilciliğe teslim edilebildiği de unutulmamalıdır.

Fransa, dünyanın önde gelen turistik merkezlerinden biridir dolayısıyla Fransa vizesi oldukça fazla talep görmektedir. Fransa vize başvurusu randevu ile yapılmaktadır. Bu sebeple tatil dönemleri, yaz sezonu ve yılbaşı gibi dönemlerde yapılacak olan seyahatler için en az 1 ay önce vize başvuru işlemlerine başlamanın önem arz ettiğini unutmamak gereklidir.

Fransa vize başvurusu yaparken karışık vize prosedürleri ile uğraşmak yerine Vize Keyfi Fransa danışmanlarımıza emanet ettiğiniz evrak takibi, randevu alma işlemi ve Schengen vize başvuru formunun doldurulması gibi işlemleri halleder ve size pratik çözümler sunarak vize başvurunuzun en doğru şekilde yapılmasını sağlar. Vize başvurusu için istenen evrakların eksik olması veya güncel evrakların temin edilmemiş olması vize başvuru sürecinde zaman kaybına, başvurunuzun kabul edilmemesine ve sonunda vize reddi almanıza sebep olabilmektedir. Fransa Konsolosluğu şartlara göre talep ettiği evraklarda değişiklik yapabilmektedir. Bu sebeple mesleğiniz, durumunuz ve seyahat amacınıza en uygun evrak listesini Vize Keyfi danışmanlarını arayarak isteyebilirsiniz. Fransa vizesi için gerekli evrakları listesinin güncel olması ve vize başvurunuzun sorunsuz olarak sonuçlanması için gereklidir. Vize Keyfi uzmanlarımız başvuru sürecinin her aşamasında size gerekli bilgi aktarımını sağlayacaktır.

Fransa Vizesi Başvuru Aşamaları

  1. Çağrı Merkezini arayınız.

Vize Keyfi Çağrı Merkezini arayarak danışmanlarımızdan sizin durumunuza en uygun olan “Fransa vizesi için gerekli evrakları” içeren maili talep ediniz.

  1. Mailde bulunan evrakları eksiksiz hazırlayınız.

Vize Keyfi danışmanları tarafından yönlendirilmiş olan mailde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve başvuru dosyanızı tamamlayın. Eksik veya hatalı belge olması durumunda Konsolosluk yeni evrak talep edebileceği gibi başvurunuzu da reddebilmektedir. Bu sebeple danışmanlarımız ile koordineli olarak evrakların hazırlanması önem arzetmektedir.

  1. Başvuru Dosyanızı Kargolayın.

Eksiksiz olarak hazırlamış olduğunuz evrakları bir başvuru dosyası haline getirerek Vize Keyfi’ ne kargolayın. Kargo takip numarası almayı unutmayın! Kargonuz ulaşır ulaşmaz danışmanlarımız sizi bilgilendirecektir. Kargo ve Kurye masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

  1. Başvuru Dosyanız incelenecek ve size bilgi aktarımı yapılacaktır.

Vize keyfi uzmanları vize başvuru dosyanızı inceledikten sonra size bilgi maili atacaklardır. Bu bilgi mailinde; varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, eğer yoksa randevu tarih ve saati için onayınız alınacaktır. Vize Keyfi fransa Uzmanı başvurunuz onaylanana kadar her aşama ile ilgili size bilgilendirme yapacaktır.

Fransa Vizesi Türleri Nelerdir?

Fransa vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacımıza karar vermemiz gerekmektedir.  Fransa’ ya gitmek isteyen kişiler bu seyahat amacına göre vize başvurusu yapması gereklidir. Başvuru çeşidine göre istenen belgeler değişiklik göstermektedir.

Temelde Fransa Vizesi kısa ve uzun süreli vizeler olmak üzere iki çeşittir. Seyahat süresi 90 günü geçmeyen vizeler kısa süreli vizelerdir. Kısa süreli vizelerde kendi içerisinde; turistik gezi ise Fransa Turistik Vize,  Fuar, toplantı veya iş görüşmesi gibi iş amaçlı ise Fransa Ticaret Vizesi, ülkede yaşayan akrabaların gönderdiği davetiye ile gidilecekse Fransa Aile Vizesi olarak üçe ayrılır. Seyahat süresi 90 günden fazla vizelerde uzun süreli vizelerdir. Yurtdışında eğitim almak isteyen veya eğitimini yutdışında tamamlamak isteyenlerin alacağı Fransa Erasmus Vizesi ve ülkede yaşayan ailesinin yanına taşınmak isteyen, bu ülkede çalışmak isteyenlerin alacağı vizeler uzun süreli vizelerdir.

Fransa Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fransa seyahatinin amacına göre farklı pek çok vize çeşidi bulunuyor ve bu başvuru türleri için farklı belgeler istendiği gibi kişinin sosyal durumuna göre de farklılık gösteren belgeler istenebilmektedir. Fransa vize başvurusu için gerekli evrakları Vize Keyfi danışmanlarını arayarak temin edebilirsiniz. 

Genel olarak Fransa Vizesi türlerinde istenilen evraklar iki ana başlıkta düzenlenebilir.

İlk olarak; seyahat amacınızı ve seyahat masraflarınızı karşılayabilecek maddi durumunuzun olduğunu gösteren evraklardır. Örneğin; emeklisiniz ve seyahat amacınız aile ziyareti ise ziyaret edeceğiniz yakınınızdan alacağınız davetiye belgesi; seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi durumunuzu gösteren banka hesap dökümleri ve emekli maaşını gösteren maaş bordrosu gibi.

İkincisi; Türkiye’ye geri dönmenizi gerektiren nedenlerin olduğunu ispatlayan belgelerdir. Örnek olarak; ülkede uzun süredir çalışansınız, kurulu bir hayat düzeniniz ve aileniz var ise bunların ispatı için;  tüm aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK Hizmet Ve Tescil Dökümü, tapu ve araç ruhsatları gibi belgeler.

Fransa vizesi için gerekli evraklar için tıklayın!

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x