Vizenizi Biz Alalım,Keyfini Siz Çıkarın

VK

Fransa Schengen Vizesi

Fransa seyahati yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle geçerli bir Fransa vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Fransa vize türleri, ziyaret amacınıza ve kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. Mesela; Fransa’ya turist, akraba ziyareti veya bir fuara katılmak gibi amaçlarla gidiyorsanız ve kısa bir süre kalmak istiyorsanız başvuracağınız vize türü  Fransa Schengen Vizesi (C Tipi Vize) yani Fransa Kısa Süreli vizedir.  Fransa Schengen Vizesi almak ve başvuru süreciyle ilgili (0212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi Fransa Uzmanı personelimizden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Fransa vize türleri, yapılacak seyahatin içeriği ve süresine göre farklılık göstermektedir. Fransa’ ya yapılacak seyahat süresi 90 günü geçmeyen vizeler Fransa Kısa Süreli Vize olarak adlandırılır. Bu vizeler Schengen C Tipi Vize olarak geçmektedir. Fransa’da aralıksız olarak 90 günden fazla kalacak olan kişilere verilen vizeye de Fransa Uzun Süreli Vize denir. Bu vizeler Schengen vizesi türü D Tipi vize olarak geçmektedir. Bu vize türleri ikamet için verilmektedir.

Fransa Schengen Vizesi Türleri

Fransa vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacımıza karar vermemiz gerekmektedir.  Fransa’ ya gitmek isteyen kişiler bu seyahat amacına göre vize başvurusu yapması gereklidir. Başvuru çeşidine göre istenen belgeler değişiklik göstermektedir.

Genel olarak Fransa Schengen Vizesi kısa ve uzun süreli vizeler olmak üzere iki çeşittir. Seyahat süresi 90 günü geçmeyen vizeler kısa süreli vizelerdir. Kısa süreli vizelerde kendi içerisinde; turistik gezi ise Fransa Turist Vizesi,  Fuar, toplantı veya iş görüşmesi gibi iş amaçlı ise Fransa Ticari Vizesi, ülkede yaşayan akrabaların gönderdiği davetiye ile gidilecekse Fransa Aile Ziyareti Vizesi olarak üçe ayrılır. Seyahat süresi 90 günden fazla vizelerde uzun süreli vizelerdir. Yurtdışında eğitim almak isteyen veya eğitimini yutdışında tamamlamak isteyenlerin alacağı Fransa Erasmus Vizesi ve ülkede yaşayan ailesinin yanına taşınmak isteyen, bu ülkede çalışmak isteyenlerin alacağı vizeler uzun süreli vizelerdir.

Başka bir ülkeye gitmek için Fransa'dan aktarma yapacak kişilerin alması gereken vize türü Fransa Transit Vizesidir. Schengen A Tipi Vize olarakta geçmektedir.

Burada bahsettiğimiz Fransa Schengen Vizesi türleri arasından size en uygun olanını seçerek en kısa sürede vize almanızı sağlamak için (0212) 909 22 10 numaralı telefon ile Vize Keyfi Fransa uzmanını aramanız yeterlidir. Uzman kadromuz size en uygun vize türünü belirleyerek gerekli evrakları tarafınıza ulaştıracaklardır.

 

Fransa Turist Vizesi

Fransa’ya kısa süreli, turistik amaçlı seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Fransa Ticari / Fuar Vizesi

Fransa’ya iş toplantısı, iş görüşmesi, ticari faaliyet, seminer, fuar veya organizasyon amaçlı seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Fransa Aile Ziyareti Vizesi

Fransa’ya aile, akraba veya arkadaşını ziyaret etme amaçlı olarak seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

Fransa Transit Vizesi

Fransa’dan transit geçiş yapacak, uluslararası transit alanından çıkıp pasaport kontrolüne girecek olan kişilerin başvurması gereken vize türü

Ayrıntılı Bilgi

Fransa Schengen Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa Ziyaretçi vizeleri için meslek ve ziyaret amacınıza göre değişen gerekli evrak listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi

Fransa Ziyaretçi Vizesi Ücretleri

Fransa Ziyaretçi vizeleri için konsolosluk harç ve danışmanlık ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi