Hindistan Vizesi

Hindistan, Güney Asya’da yer alan, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesidir. Mistik kültürü ve doğal güzellikleriyle çok sayıda turistin ilgisini çekmektedir. Hindistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli Hindistan Vizesi ne sahip olmaları gerekmektedir. Hindistan, Türkiye’den gidenlerin daha çok turistik amaçla, kısmen de iş amacıyla tercih ettikleri bir ülkedir.  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel olarak Hindistan Vizesi  için herhangi bir pasaport ayrıcalığı gösterilmemektedir.

Hindistan Vizesi başvurusu online olarak yapılmakta sadece biyometrik verilerin verilmesi için ikametgah ettiğiniz şehre göre Hindistan Büyükelçiliği veya Konsolosluk ’tan randevu alınması gerekmektedir. Genelde 5-8 iş günü sonrasına randevu alınabilmekte ve 1-2 iş günü içerisinde başvurunuz sonuçlanmaktadır. Randevuya bizzat başvuran kişi giderek dosyasını teslim etmeli, biyometrik verilerini vermelidir.  Başvuru süreci genel olarak değerlendirildiğinde seyahat tarihinizden en az 15 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Hindistan Vize başvurusu sürecinde Vize Keyfi Hindistan Uzmanı personeli her konuda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili karar Hindistan Büyükelçiliği veya Konsolosluğu insiyatifindedir. Hindistan vize başvurularında red sonucu pek fazla karşılaşılan bir durum değildir. Genelde eksik evrak olursa veya ekstra bir belge talep edilirse, onların temini için başvuran kişiye süre verilmektedir. Başvuran kişi istenilenleri yerine getirdiğinde sonuç genelde olumlu olmaktadır.

Hindistan Vizesi Başvurusu Süreci Nasıl Yürütülmektedir?

Hindistan’a bir seyahat planlıyorsunuz ve bunun için Hindistan Vizesi ihtiyacınız var. Öncelikle bizi aramadan önce uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. İlk önceliğiniz +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi Hindistan Uzmanı personelimizle görüşmek olmalıdır.

Uzman personelimiz, telefonda öncelikle sizden seyahat amacınızı ve çalışma durumunuzu öğrenerek başvuru yapmanız gereken uygun vize kategorisini belirlemeye çalışmaktadır. Başvuru yapacağınız vize kategorisine ve durumunuza göre uzman personelimiz size Hindistan Vizesi hakkında kısaca bilgi vererek, talep etmeniz halinde sizlere başvuru için hazırlamanız gereken evrak listesini ve ayrıntılı bilgilendirmeyi email ve SMS ile ücretsiz olarak gönderecektir.

Size gönderilen mail ve SMS bilgilendirmesi ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa tekrar +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi Hindistan Uzmanı personelimize sorabilirsiniz. Daha sonra sizden istenilen evrakları kendiniz elden veya posta, kargo, kurye aracılığıyla ofisimize gönderebilirsiniz. Posta, kargo veya kurye aracılığıyla gönderdiğiniz evraklarınız ofisimize ulaştığında sizlere bilgi verilecek ve evraklarınız işlemlerinizi takip edecek uzman personele hemen iletilecektir. Uzman personelimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra, eksik evrak olması durumunda tekrar sizi arayarak evraklarınızı tamamlamanızı talep edecektir.

Başvurunuzla ilgili gerekli evraklar tamamlandıktan sonra, uzman personelimiz sizinle ilgili yapılması gereken tüm işlemleri yaparak biyometrik verilerinizin alınabilmesi için ikametgah ettiğiniz şehre göre Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Konsolosluğu’ndan size uygun saatte randevu alarak sizleri bilgilendirecektir.  Randevu gününden bir gün önce, ilgili personelimiz sizleri arayarak, randevu günü ve saatini hatırlatacaktır. Randevu saatinden önce de gideceğiniz yerin önünde sizinle görüşerek evraklarınızı size teslim edecek ve içeriye girmenize eşlik ederek, biyometrik bilgilerinizin verilmesiyle ilgili sizleri bilgilendirecektir.

Konsolosluk veya Büyükelçilik içerisine sadece başvuran kişi girebilmektedir. İçerideki işlemleriniz bittiğinde çıkışınızda tekrar ilgili personelimiz sizleri karşılayacak ve sizin adınıza vize başvurusunun sonuçlanmasını ve pasaportunuzun teslim alınmasını sağlayacaktır. Genel olarak vize başvurunuz 4-6 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.  Başvurunuz olumlu veya olumsuz sonuçlandığında pasaportunuz ilgili personelimiz tarafından alınarak, ofisimize getirilecektir. İşlemlerinizi takip eden uzman personel vize başvuru sonucunuzla ilgili sizlere bilgi vererek, pasaportunuzun elinize nasıl ulaştırılacağı ile ilgili taleplerinizi alacaktır. Pasaportunuzu isterseniz ofise gelerek elden alabilir veya talep etmeniz halinde posta, kargo veya kurye aracılığıyla sizlere gönderebiliriz. Başvuru sürecinde sormak istediğiniz her türlü konuyu +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi Hindistan Uzmanı personelimize sorabilirsiniz.

Hindistan vize başvurusu sürecinde Vize Keyfi Hindistan Uzmanı personeli sizleri her adımda ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili son kararın Hindistan Büyükelçiliği veya Konsolosluğu insiyatifinde olduğu unutulmamalıdır. 

 

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar (link)

Hindistan vize başvurusu için seyahatinize ve çalışma durumunuza uygun gerekli evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin seyahatinin amacını, seyahatinin masraflarını karşılayacak maddi durumunu, maddi kaynağının ispatını ve seyahati sonrasında Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren nedenlerin olduğunu kanıtlayacak belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

Genel olarak Hindistan Vizesi türlerinde istenilen evraklar iki ana başlıkta düzenlenebilir.

Birincisi; seyahat amacınızı ve seyahat masraflarınızı karşılayabilecek durumda olduğunuzu gösteren evraklar. Örnek olarak; özel sektörde çalışansınız ve seyahat amacınız aile ziyareti ise ziyaret edeceğiniz yakınınızdan alacağınız davetiye belgesi; seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi durumunuzu gösteren banka hesap dökümleri ve bu paranın kaynağının çalıştığınız yerden aldığınız maaşlar olduğunu gösteren maaş bordrosu, çalıştığınız yerin ispatı açısından şirketinizden alacağınız antetli kağıda yazılmış dilekçe, izin yazısı, SGK Hizmet ve Tecsil Dökümü belgeleri.

İkincisi; Türkiye’ye geri dönmenizi gerektiren nedenlerin olduğunu ispatlayan belgeler. Örnek olarak; ülkede uzun süredir çalışansınız, kurulu bir hayat düzeniniz ve aileniz var ise bunların ispatı açısından;  tüm aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK Hizmet Ve Tescil Dökümü, tapu ve araç ruhsatları gibi belgeler.

Vize başvurusunda bütün evraklarınızın Türkçe veya İngilizce sunulması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sürecinde Büyükelçilik veya Konslosluk başvuru sahibinin durumuna özel olarak ek evrak talebinde bulunabilir, böyle bir durumda uzman personelimiz sizlere yine destek sağlayacaktır. Hindistan Vizesi için gerekli evraklar listesini görmek istiyorsanız lütfen sayfamızı ziyaret ediniz. Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar LİNK

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x