İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere’ye aile-arkadaş-akraba ziyareti amacıyla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ne başvurmaları gerekmektedir. İngiltere aile ziyareti vize başvurusu yapılırken en az 6 aylık yapılmaktadır.  İngiltere’yi sık sık ya da daha uzun bir süre ile ziyaret etmeniz gerektiğini ispatlarsanız 2, 5 veya 10 yıllık vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. Ancak uzun süreli vizeniz olsa da İngiltere’de 6 aydan fazla kalamazsınız.

İngiltere’ye aile ziyareti amacıyla seyahat etmeyi planlıyorsanız  uçak bileti rezervasyonunuzu yapmadan önce +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İngiltere, en zor vize veren ülkelerden biri olduğundan dolayı orada yaşayan anneniz, babanız, kardeşiniz, çocuğunuz, akrabanız veya arkadaşınız olsa bile başvuru sürecinde İngiltere Uzmanı personelimizden profesyonel destek almanızı tavsiye etmekteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde,  İngiltere Konsolosluğu’nun hizmet aldığı TLS Contact firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvurudan önce TLS Contact’tan randevu alınarak, vize için gerekli evraklardan oluşan bir dosya ile başvuruda bulunulmaktadır. Randevu günü ve saatinde TLS Contact’a gidilerek evraklar bizzat başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır.

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusunda seyahat edecek kişinin evraklarının yanında ziyaret edilecek kişiyle ilgili de bazı evraklar gerekmektedir. Seyahat edecek kişinin vizeye uygunluğu kadar ziyaret edilecek aile, akraba veya arkadaşının durumu da önemlidir. Davet eden kişinin İngiltere vatandaşı veya yasal oturuma sahip olması gerekmektedir. Oturum izni olmayan kişinin davetiyesinin geçerliliği bulunmamaktadır.

Aile Ziyareti Vizesinde Dikkat Edilecek Hususlar

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusunda dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır.

  • Seyahat amacınız aile, akraba veya arkadaş ziyareti olmalıdır. İngiltere’ye gidiş amacınız farklı ise amacınıza uygun vize türüne başvurmanızı önermekteyiz. Amacınız İngiltere’ye gidip çalışmak veya eğitim almak ise oradaki bir akrabanızdan davetiye alarak ziyaret vizesine başvuruda bulunmanızı tavsiye etmemekteyiz. Çünkü vize başvurusunda kabul alabilecek biri iken gerçek seyahat amacınızı doğru belirtmediğiniz için ret alabilirsiniz.
  • Aile ziyareti vizesi başvurularında seyahat tarihiniz net ve mümkünse çok fazla uzun olmamalıdır. Bu süre ziyaret edeceğiniz kişiyle olan yakınlık derecenize göre makul bir süre olmalıdır.
  • Ziyaret edeceğiniz kişiden; yakınlık durumunuzu, seyahat tarihlerinizi ve davet eden ve davet edilen kişilerin iletişim bilgilerinin bulunduğu bir davetiye mektubu alınması gerekmektedir.
  • Davet eden kişi, İngiltere vatandaşı veya yasal oturuma sahip olmalıdır. Bu durumunu ispatlayan belgeleri elektronik ortamda ziyaret edecek kişiyle paylaşmalıdır.
  • Davet eden kişi, ziyaret eden kişinin de konaklayabileceği imkana sahip olmalıdır. Eğer davet eden kişi, ziyaretçinin seyahatine katkıda bulunuyorsa  İngiltere’deki gelir durumunu ispatlayan belgeleri ve banka hesap durumunu da ziyaret edecek kişiye göndermelidir. Davetiye ile beraber bu belgeler de vize başvurusunda dosyaya eklenmelidir.
  • Seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi imkanlara sahip olmanız gerekmektedir. Ve bu maddi imkanlarınızın kaynağının yasal, açık ve ispatlanabilir olması gerekmektedir. Seyahat edecek kişi kendi masraflarını karşılamayacak durumda ve ziyaret edilen kişi sponsor olacaksa belli şartları yerine getirmelidir.
  • Sponsor olacak kişi, seyahat edecek kişinin tüm mali sorumluluklarını kabul etmelidir.
  • Seyahatiniz sonrasında Türkiye’ye dönüş yapmanızı gerektirecek, ülkenize olan bağlılığınızı ispatlayacak belgeler olmalıdır.

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurunuz ret ile sonuçlanması halinde,  Konsolosluk tarafından size ret nedenlerini içeren bir mektup gönderilmektedir. İngiltere vize reddine itiraz yapılmamaktadır. Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personellerimiz ret nedenleri ile ilgili geniş bilgi birikimine sahip olmakla birlikte, bu konudaki tecrübelerini her yapılan başvuruda değerlendirerek sizlere destek olmaktadır. (….İNGİLTERE VİZE REDDİ NEDENLERİ…. LİNK)

İngiltere aile ziyareti vizesi başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar sayfamızı lütfen inceleyiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x