İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere’ye çalışmak için gitmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçerli çalışma vizelerinin olması gerekmektedir. İngiltere Çalışma Vizesi almak için başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Tier-1 Vizesi

İngiltere’ye gitme amacınız ve mesleki durumunuza göre Yatırımcı Vizesi, Üniversite Mezunu Girişimci ve Olağanüstü Yetenek Vizesi gibi kendi içerisinde bölümlere ayrılmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere Tier-2 Vizesi

Şirket İçi Transfer, Seçkin Sporcu ve Özel Yetenek gerektiren işler gibi işler kapsamında İngiltere'ye gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere Tier-5 Vizesi

Sanatçılar-Sporcular, Hayır İşçisi, Dini Çalışan, Resmi Din Görevlisi ve Uluslararası Antlaşma kapsamındaki kişilerin başvuracağı geçici çalışma vizesidir.

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere Çalışma Vizeleri Gerekli Evraklar

İngiltere Çalışma vizesi için meslek ve ziyaret amacınıza göre değişen gerekli evrak listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere, dünyanın en gelişmiş ve hayat standartı en yüksek ülkelerinden biridir. İngiltere’de pek çok alanda çalışma imkanı bulunmaktadır. Türkiye’den çalışma ve eğitim amacıyla pek çok kişi İngiltere’yi tercih etmektedir. Mesleki durumunuz, yetkinlik ve yeterlilik durumunuza göre çalışabilme imkanlarınız ve başvurmanız gereken vize türü de değişmektedir. İngiltere çalışma vizesi kapsamında; Tier-1 (Yatırımcı-Girişimci- Olağanüstü Yetenek ) Vizesi, Tier-2  (Şirket İçi Transfer-Seçkin Sporcu) Vizesi, Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi değerlendirilebilir.

Tier-1 Vizesi (link), bir tür çalışma vizesi olarak adlandırılabilir. İngiltere’ye gitme amacınız ve mesleki durumunuza göre Yatırımcı Vizesi, Üniversite Mezunu Girişimci ve Olağanüstü Yetenek Vizesi gibi kendi içerisinde bölümlere ayrılmaktadır.

Tier-2 Vizesi (link), genellikle yüksek nitelikli işlerde çalışmak amacıyla İngiltere’ye gitmeyi planlayanların başvuracağı vize türüdür. Tier-2 vizesi; Şirket İçi Transfer, Seçkin Sporcu ve Özel Yetenek gerektiren işler gibi farklı türlere ayrılmaktadır.

Tier-5 Vizesi (link) , geçici süreli olarak çalışmayı planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Sanatçılar-Sporcular, Hayır İşçisi, Dini Çalışan, Resmi Din Görevlisi ve Uluslararası Antlaşma kapsamındaki kişilerin başvuracağı bu vizedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye çalışma amacıyla seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde,  İngiltere Konsolosluğu’nun hizmet aldığı TLS Contact firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvurudan önce TLS Contact’tan randevu alınarak, vize için gerekli evraklardan oluşan bir dosya ile başvuruda bulunulmaktadır. Randevu günü ve saatinde TLS Contact’a gidilerek evraklar bizzat başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır.

İngiltere Çalışma Vizesi için başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz. Talep etmeniz halinde sizin adınıza başvuru sürecinizi uzman personelimiz sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. İngiltere Vizesi için başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğünü öğrenmek istiyorsanız lütfen İngiltere Vize anasayfamızı  inceleyiniz.