İngiltere Tier-5 Vizesi

İngiltere Tier-5 Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye gidip çalışabilmeleri için şartlarına uygun geçerli vizelerinin olması gerekmektedir. İngiltere Tier-5 Vizesi de bir çalışma vizesi olup, kendi içerisinde farklı türlere ayrılmaktadır. İngiltere’de çalışacağınız iş, mesleki durumunuz ve orada kalmayı planladığınız süreler göz önünde bulundurularak kendinize en uygun vizeyi almanız gerekmektedir. 

İngiltere Tier-5 Vizesi almak için başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz. İngiltere Çalışma Vize türleri hakkında uzman personelimiz sizin adınıza başvuru sürecinizi takip etmekte, her adımda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır.

Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi  (Sanatçılar ve Sporcular); İngiltere’de geçici bir süre ile sponsora bağlı olarak çalışmak isteyen sanatçı ve sporcuların alması gereken vize türüdür.

Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi  (Hayır İşçisi); İngiltere’deki yardım kuruluşlarında ücret almadan, gönüllü olarak çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi  (Dini Çalışan); dini bir çalışma kapsamında gönüllü olarak İngiltere’de geçici çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi  (Resmi Din Görevlisi); İngiltere’de bir dini topluluk tarafından resmi olarak görevlendirilerek geçici bir süre ile çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi  (Uluslararası Anlaşma); İngiltere’de uluslarası bir sözleşme kapsamında görevli olarak bulunan kişilerin alması gereken vize türüdür.   

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde,  İngiltere Konsolosluğu’nun hizmet aldığı TLS Contact firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvurudan önce TLS Contact’tan randevu alınarak, vize için gerekli evraklardan oluşan bir dosya ile başvuruda bulunulmaktadır. Randevu günü ve saatinde TLS Contact’a gidilerek evraklar bizzat başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır. 

İngiltere Tier-5 vizesi başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar sayfamızı lütfen inceleyiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.

Öğrenci Vizesinde Dikkat Edilecek Hususlar

İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır.

  • Öncelikle seyahat amacınız net ve belli olmalıdır. İngiltere’ye gidiş amacınız kısa süreli bir dil kursu veya kısa süreli bir araştırma amacıyla olmalıdır. Eğer amacınız İngiltere’ye gidip çalışmak ise çalışma vizesi başvurusunda bulunmanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü vize başvurusunda kabul alabilecek biri iken gerçek seyahat amacınızı doğru belirtmediğiniz için ret alabilirsiniz.
  • İngiltere Hükümeti tarafından belirlenen eğitim enstitülerinden birine kayıt olmanız ve kayıt belgesini almış olmanız gerekmektedir.
  • Kısa süreli öğrenci vizesi başvurularında eğitim veya araştırma tarihiniz belli olmalıdır. 18 yaşından büyükseniz dil kursları için en fazla 11 ay, kısa süreli araştırmalar için 6 ay İngiltere’de kalabilirsiniz. 18 yaşından küçükseniz sadece dil kurslarına gidebilir ve en fazla 6 ay İngiltere’de kalabilirsiniz. 18 yaşından küçükler için ebeveynlerinden veya yasal vasisinden eğitim için izin alınması gerekmektedir.
  • Eğitim veya araştırma planlarınızı yaparken kalacağınız süreyi çok iyi planlamanız gerekmektedir. Kısa süreli öğrenci vizesi süresi İngiltere’de uzatılmamaktadır.
  • Eğitim, konaklama vb tüm masraflarınızı karşılayacak maddi imkanlara sahip olmanız gerekmektedir. Masraflarınızı kendiniz karşılayamayacak durumda iseniz size sponsor olacak kişinin maddi durumunun iyi olması gerekmektedir. Ve bu maddi imkanların kaynağının yasal, açık ve ispatlanabilir olması gerekmektedir. Kısa süreli öğrenci vizesi ile İngiltere’ye gittiğinizde çalışamayacağınızı ve kamu fonlarında yardım alamayacağınızı unutmayınız.
  • Eğitiminiz sonrasında Türkiye’ye dönüş yapmanızı gerektirecek, ülkenize olan bağlılığınızı ispatlayacak belgeler olmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar sayfamızı lütfen inceleyiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x