İngiltere İş Vizesi

İngiltere İş Vizesi

İngiltere’ye iş toplantısı, konferans, ticari fuar veya organizasyon amacıyla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere İş Vizesi ne başvurmaları gerekmektedir. İngiltere ticari vize başvurusu yapılırken en az 6 aylık yapılmaktadır.  İngiltere’yi sık sık ya da daha uzun bir süre ile ziyaret etmeniz gerektiğini ispatlarsanız 2, 5 veya 10 yıllık vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. Ancak uzun süreli vizeniz olsa da İngiltere’de 6 aydan fazla kalamazsınız.

İngiltere’ye iş veya ticari bir amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız otel ve uçak bileti rezervasyonunuzu yapmadan önce +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İngiltere’ye iş veya ticari bir amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız, İngiltere’nin en zor vize veren ülkelerden biri olduğunu düşünerek işlerinizin aksamaması adına  İngiltere Uzmanı personelimizden profesyonel destek almanızı tavsiye etmekteyiz.

İngiltere iş vizesi başvurusunda seyahat edecek kişinin evraklarının yanında İngiltere’deki iş ortaklarından veya ticari organizasyon sahiplerinden de de bazı evraklar istenmektedir. Seyahat edecek kişinin vizeye uygunluğu kadar İngiltere’deki iş ortaklarının veya ticari organizasyonların durumu da önemlidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde,  İngiltere Konsolosluğu’nun hizmet aldığı TLS Contact firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvurudan önce TLS Contact’tan randevu alınarak, vize için gerekli evraklardan oluşan bir dosya ile başvuruda bulunulmaktadır. Randevu günü ve saatinde TLS Contact’a gidilerek evraklar bizzat başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır. 

İş Vizesinde Dikkat Edilecek Hususlar

İngiltere İş Vizesi başvurusunda dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır.

  • Seyahat amacınız iş veya ticari bir faaliyet olmalıdır. İngiltere’ye gidiş amacınız farklı ise amacınıza uygun vize türüne başvurmanızı önermekteyiz. Amacınız İngiltere’ye gidip çalışmak veya eğitim almak ise oradaki bir şirketten davetiye alarak ticari vize başvurusunda bulunmanızı tavsiye etmemekteyiz. Çünkü vize başvurusunda kabul alabilecek biri iken gerçek seyahat amacınızı doğru belirtmediğiniz için ret alabilirsiniz.
  • Ticari vize başvurularında seyahat tarihiniz net ve mümkünse çok fazla uzun olmamalıdır. Bu süre orada katılacağınız iş veya ticari organizasyonla sınırlı olmalıdır.
  • İş ziyareti veya bir iş toplantısına katılmak amacıyla seyahat etmeyi planlıyorsanız ; İngiltere’de ziyaret edeceğiniz iş ortaklarınızdan, aranızdaki iş ilişkisini, seyahat tarihlerinizi ve davet eden ve davet edilen kişilerin iletişim bilgilerinin bulunduğu bir davetiye mektubu alınması gerekmektedir.
  • Fuar, etkinlik, konferans veya ticari bir organizasyona katılmak amacıyla seyahat etmeyi planlıyorsanız ; İngiltere’de organizasyonu düzenleyen şirketten, organizasyon tarihlerini, yerini ve içeriğini, davet eden ve davet edilen kişilerin iletişim bilgilerinin bulunduğu bir davetiye mektubu alınması gerekmektedir.
  • Davetiye gönderen ticari şirket veya organizasyon, İngiltere’de yasal bir statüde bulunmalıdır. Bu durumunu ispatlayan belgeleri elektronik ortamda ziyaret edecek kişiyle paylaşmalıdır.
  • Ticari veya iş ziyaretlerinde seyahat masraflarınızı karşılayacak işyerinin yeterli maddi imkanlara sahip olması gerekmektedir. Ve bu maddi imkanların kaynağının yasal, açık ve ispatlanabilir olması gerekmektedir.
  • Seyahatiniz sonrasında Türkiye’ye dönüş yapmanızı gerektirecek, ülkenize olan bağlılığınızı ispatlayacak belgeler olmalıdır.

İngiltere İş Vizesi başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar sayfamızı lütfen inceleyiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x