İngiltere Öğrenci Vizeleri

İngiltere'ye eğitim amacıyla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçerli İngiltere vizelerinin olması gerekmektedir. İngiltere Öğrenci Vizeleri nden birini başvurmak istiyorsanız başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz. İngiltere Vize türleri hakkında uzman personelimiz sizin adınıza başvuru sürecinizi takip etmekte, her adımda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır.

 

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi

İngiltere'ye kısa süreli eğitim amacıyla seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere Tier-4 Öğrenci Vizesi

İngiltere'de 6 aydan daha fazla bir süre dil okulu, lise, üniversite, yüksek lisans vb gibi eğitimlere katılmak amacıyla gideceklerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere Tier-5 Erasmus Vizesi

İngiltere'ye Erasmus programı kapsamında seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere, dil okulu, lise, üniversite, yüksek lisans veya doktora gibi pek çok alanda eğitim amacıyla en çok tercih edilen ülkelerden biridir. İngiltere’ye eğitim için seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye girebilmek için geçerli İngiltere Öğrenci Vizeleri nden birinin olması gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizeleri, gideceğiniz eğitimin türüne ve süresine göre farklılık göstermektedir. Eğitim vizeleri; Kısa Süreli Öğrenci Vizesi, Tier-4 Öğrenci Vizesi ve Tier-5 Erasmus Vizesi olmak üzere 3 e ayrılmaktadır. Seyahat edecek kişinin, amacına uygun olan öğrenci vizesine başvurması gerekmektedir. Tüm eğitim kategorilerinde İngiltere’den gönderilecek kayıt kabul belgeleri başvuru dosyasına eklenmelidir. Kayıt kabul belgesi olmadan vize başvurusu yapılmamaktadır.

Kısa Süreli Öğrenci Vizesi (link verilebilir) ; kısa süreli bir dil kursu veya kısa süreli bir eğitim araştırması yapmayı planlıyorsanız, durumunuza göre maksimum 6 ay veya 11 ay olmak üzere başvuracağınız vize türüdür.

Tier-4 Öğrenci Vizesi (link verilebilir) ; 6 aydan daha uzun süreli dil kursu, sertifika programları, lisans, yüksek lisans gibi bir eğitim amacıyla gitmeyi planlıyorsanız başvurmanız gereken vizedir.

Tier-5 Erasmus Vizesi (link verilebilir) ; Erasmus programı kapsamında İngiltere’ye gitmeyi planlıyorsanız, bu vize türüne başvurmanız gerekmektedir.

İngiltere Eğitim Vizesi başvurusu yapmadan önce durumunuza uygun vize türünü seçmeniz gerekmektedir. Yanlış vize türüne yapacağınız başvuru sizin ret almanıza sebep olacaktır. Eğitim Vizesi alabilmek için, İngiltere’de kalacağınız süre içerisindeki masraflarınızı karşılayabilecek maddi imkanlarınızın olması gerekmektedir. Masraflarınızı kendiniz karşılayabileceğiniz gibi bir yakınınız da size sponsor olabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye eğitim amacıyla seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde,  İngiltere Konsolosluğu’nun hizmet aldığı TLS Contact firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvurudan önce TLS Contact’tan randevu alınarak, vize için gerekli evraklardan oluşan bir dosya ile başvuruda bulunulmaktadır. Randevu günü ve saatinde TLS Contact’a gidilerek evraklar bizzat başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizeleri için başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz. Talep etmeniz halinde sizin adınıza başvuru sürecinizi uzman personelimiz sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. İngiltere Vizesi için başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğünü öğrenmek istiyorsanız lütfen İngiltere Vize Anasayfamızı  inceleyiniz.