İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere’ye kısa süreli bir dil kursu veya kısa süreli bir eğitim araştırması amacıyla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere öğrenci vizesi ne başvurmaları gerekmektedir. İngiltere, en zor vize veren ülkelerden biridir. İngiltere vize başvurunuz sırasında vize uzmanımızdan profesyonel destek almanız tavsiye edilmektedir. İngiltere’ye kısa süreli eğitim amacıyla seyahat etmeyi planlıyorsanız okul, kurs vb eğitim kurumunuzu ayarlamadan ve otel, uçak bileti rezervasyonunuzu yapmadan önce +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapılırken en az 6 aylık en çok 11 aylık yapılmaktadır. Kısa süreli öğrenci vizesi ile 18 yaşından büyükseniz dil kursları için en fazla 11 ay, kısa süreli araştırmalar için 6 ay İngiltere’de kalabilirsiniz. 18 yaşından küçükseniz sadece dil kurslarına gidebilir ve en fazla 6 ay İngiltere’de kalabilirsiniz.  

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde,  İngiltere Konsolosluğu’nun hizmet aldığı TLS Contact firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvurudan önce TLS Contact’tan randevu alınarak, vize için gerekli evraklardan oluşan bir dosya ile başvuruda bulunulmaktadır. Randevu günü ve saatinde TLS Contact’a gidilerek evraklar bizzat başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi başvurunuz ret ile sonuçlanması halinde,  Konsolosluk tarafından size ret nedenlerini içeren bir mektup gönderilmektedir. İngiltere vize reddine itiraz yapılmamaktadır. Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personellerimiz ret nedenleri ile ilgili geniş bilgi birikimine sahip olmakla birlikte, bu konudaki tecrübelerini her yapılan başvuruda değerlendirerek sizlere destek olmaktadır. (….İNGİLTERE VİZE REDDİ NEDENLERİ…. LİNK)

Öğrenci Vizesinde Dikkat Edilecek Hususlar

İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır.

  • Öncelikle seyahat amacınız net ve belli olmalıdır. İngiltere’ye gidiş amacınız kısa süreli bir dil kursu veya kısa süreli bir araştırma amacıyla olmalıdır. Eğer amacınız İngiltere’ye gidip çalışmak ise çalışma vizesi başvurusunda bulunmanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü vize başvurusunda kabul alabilecek biri iken gerçek seyahat amacınızı doğru belirtmediğiniz için ret alabilirsiniz.
  • İngiltere Hükümeti tarafından belirlenen eğitim enstitülerinden birine kayıt olmanız ve kayıt belgesini almış olmanız gerekmektedir.
  • Kısa süreli öğrenci vizesi başvurularında eğitim veya araştırma tarihiniz belli olmalıdır. 18 yaşından büyükseniz dil kursları için en fazla 11 ay, kısa süreli araştırmalar için 6 ay İngiltere’de kalabilirsiniz. 18 yaşından küçükseniz sadece dil kurslarına gidebilir ve en fazla 6 ay İngiltere’de kalabilirsiniz. 18 yaşından küçükler için ebeveynlerinden veya yasal vasisinden eğitim için izin alınması gerekmektedir.
  • Eğitim veya araştırma planlarınızı yaparken kalacağınız süreyi çok iyi planlamanız gerekmektedir. Kısa süreli öğrenci vizesi süresi İngiltere’de uzatılmamaktadır.
  • Eğitim, konaklama vb tüm masraflarınızı karşılayacak maddi imkanlara sahip olmanız gerekmektedir. Masraflarınızı kendiniz karşılayamayacak durumda iseniz size sponsor olacak kişinin maddi durumunun iyi olması gerekmektedir. Ve bu maddi imkanların kaynağının yasal, açık ve ispatlanabilir olması gerekmektedir. Kısa süreli öğrenci vizesi ile İngiltere’ye gittiğinizde çalışamayacağınızı ve kamu fonlarında yardım alamayacağınızı unutmayınız.
  • Eğitiminiz sonrasında Türkiye’ye dönüş yapmanızı gerektirecek, ülkenize olan bağlılığınızı ispatlayacak belgeler olmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar sayfamızı lütfen inceleyiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x