İngiltere Tier-4 Vizesi

İngiltere Tier-4 Vizesi

İngiltere’ye uzun süreli (6 aydan fazla) dil kursu, lise, lisans, yüksek lisans eğitimleri veya sertifika programlarına katılmak amacıyla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere Tier-4 Vizesi ne başvurmaları gerekmektedir. İngiltere, en zor vize veren ülkelerden biridir. İngiltere vize başvurunuz sırasında vize uzmanımızdan profesyonel destek almanız tavsiye edilmektedir. İngiltere’ye uzun süreli eğitim amacıyla seyahat etmeyi planlıyorsanız okul, kurs vb eğitim kurumunuzu ayarlamadan ve otel, uçak bileti rezervasyonunuzu yapmadan önce +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Tier-4 vizesi başvurusu yapılırken 6 aydan fazla süren bir eğitim programına kayıt olmanız gerekmektedir. İngiltere’de iken eğitim sürenizin uzaması durumunda, Tier-4 vizenizi orada uzatabilirsiniz. Tier-4 Öğrenci Vizesi de yaş grubuna ve gideceğiniz eğitim amacına göre Tier-4 Genel Öğrenci Vizesi ve Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

İngiltere’de dil okulu dışındaki okullarda temel eğitim almak isteyen 4-17 yaş aralığındaki öğrenciler, Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesine başvurmalıdır. Ancak dil eğitimi ile ilgili İngiltere’ye gidilecekse yaşa bakılmaksızın Tier-4 Genel Öğrenci Vizesi alınmalıdır.

Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi ile 16 yaşından küçük çocuklar, eğitimin süresine bağlı olarak 6 yıla kadar İngiltere’de eğitim görebilirler. 16-17 yaşındaki çocuklar ise 3 yıla kadar İngiltere’de kalabilirler. Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de eğitim gören öğrencilerin aileleri Tier-4 ( Çocuk ) Ebeveyn vizesi ile 6 ay veya 12 boyunca çocuklarıyla beraber İngiltere’de kalabilirler.

Tier-4 Öğrenci Vizesi ile eğitim aldığınız kurumun durumuna göre bir çok işte çalışabilecek izne sahip olursunuz. Genellikle haftada 10 saat, lisans veya üzeri eğitim alacaksanız haftada 20 saate kadar çalışma izniniz olacaktır. Tier-4 Öğrenci Vizesi alan kişi, bakmakla yükümlü olduğu kişileri de İngiltere’ye yanında götürebilir.

İngiltere Tier-4 vizesi başvurunuz ret ile sonuçlanması halinde,  Konsolosluk tarafından size ret nedenlerini içeren bir mektup gönderilmektedir. İngiltere vize reddine itiraz yapılmamaktadır. Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personellerimiz ret nedenleri ile ilgili geniş bilgi birikimine sahip olmakla birlikte, bu konudaki tecrübelerini her yapılan başvuruda değerlendirerek sizlere destek olmaktadır. (….İNGİLTERE VİZE REDDİ NEDENLERİ…. LİNK)

Öğrenci Vizesinde Dikkat Edilecek Hususlar

İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır.

  • Öncelikle seyahat amacınız net ve belli olmalıdır. İngiltere’ye gidiş amacınız kısa süreli bir dil kursu veya kısa süreli bir araştırma amacıyla olmalıdır. Eğer amacınız İngiltere’ye gidip çalışmak ise çalışma vizesi başvurusunda bulunmanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü vize başvurusunda kabul alabilecek biri iken gerçek seyahat amacınızı doğru belirtmediğiniz için ret alabilirsiniz.
  • İngiltere Hükümeti tarafından belirlenen eğitim enstitülerinden birine kayıt olmanız ve kayıt belgesini almış olmanız gerekmektedir.
  • Kısa süreli öğrenci vizesi başvurularında eğitim veya araştırma tarihiniz belli olmalıdır. 18 yaşından büyükseniz dil kursları için en fazla 11 ay, kısa süreli araştırmalar için 6 ay İngiltere’de kalabilirsiniz. 18 yaşından küçükseniz sadece dil kurslarına gidebilir ve en fazla 6 ay İngiltere’de kalabilirsiniz. 18 yaşından küçükler için ebeveynlerinden veya yasal vasisinden eğitim için izin alınması gerekmektedir.
  • Eğitim veya araştırma planlarınızı yaparken kalacağınız süreyi çok iyi planlamanız gerekmektedir. Kısa süreli öğrenci vizesi süresi İngiltere’de uzatılmamaktadır.
  • Eğitim, konaklama vb tüm masraflarınızı karşılayacak maddi imkanlara sahip olmanız gerekmektedir. Masraflarınızı kendiniz karşılayamayacak durumda iseniz size sponsor olacak kişinin maddi durumunun iyi olması gerekmektedir. Ve bu maddi imkanların kaynağının yasal, açık ve ispatlanabilir olması gerekmektedir. Kısa süreli öğrenci vizesi ile İngiltere’ye gittiğinizde çalışamayacağınızı ve kamu fonlarında yardım alamayacağınızı unutmayınız.
  • Eğitiminiz sonrasında Türkiye’ye dönüş yapmanızı gerektirecek, ülkenize olan bağlılığınızı ispatlayacak belgeler olmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar sayfamızı lütfen inceleyiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x