İngiltere Transit Vize

İngiltere Transit Vize

Seyahat edeceğiniz başka bir ülkeye gitmek isterken İngiltere’den geçmek zorunda kalırsanız İngiltere transit vize almanız gerekmektedir. Transit vize, İngiltere’de kalacağınız zaman ve duruma göre değişkenlik göstermektedir. Transit Vize, sınır kontrolünden geçecek ama 48 saat içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacaksanız almanız gereken vize türüdür.

İngiltere transit vize ve diğer vize türleri hakkında +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Direkt Havasahası Transit Vizesi (Direct Airside Transit Visa-DATV), İngiltere’ye havayoluyla gittiğinizde, havaalanını terk etmeden, sınır kontrolünden geçmeden, 24 saat içinde aktarmalı uçuşunuzla yolunuza devam ettiğiniz durumda alınması gereken vize türüdür. İngiltere'de havaalanında başka bir ülkeye seyahat etmek amacıyla bekleyecek transit yolcular, seyahat edecekleri ülkeye ait vizelerini ve uçak biletlerini de almış olmaları gerekmektedir. 

İngiltere'den bir gemiye katılacak olan denizciler de transit vize almak zorundadırlar. Gemiye katılmak amacıyla bu vizeye başvurusu yapacaksanız, katılacağınız gemi firmasından ve antlaşma yaptığınız şirketten bazı belgeler almanız gerekecektir. Bu belgelerde hangi pozisyonda görev alacağınızı, maaşınızı, iş sürenizi, hangi gemiye, hangi tarihte ve nereden katılacağınız belirten açıklayıcı bilgiler bulunmalıdır.

İngiltere Transit Vize başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü, hangi durumlarda bu vizeye ihtiyaç duyulmadığı ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir. Bu vize türü için hazırlamanız gereken evraklarla ilgili İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar sayfamızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x