İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere’ye turistik amaçlı seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere Turist Vizesi ne başvurmaları gerekmektedir. İngiltere, en zor vize veren ülkelerden biridir. İngiltere'ye turistik seyahat etmeyi planlıyorsanız otel ve uçak bileti rezervasyonunuzu yapmadan önce +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Vize uzmanı personelimiz başvuru sürecinde sizleri en doğru şekilde yönlendirecek ve başvurunuzun olumlu sonuçlanması adına her türlü desteği sağlayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde,  İngiltere Konsolosluğu’nun hizmet aldığı TLS Contact firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvurudan önce TLS Contact’tan randevu alınarak, vize için gerekli evraklardan oluşan bir dosya ile başvuruda bulunulmaktadır. Randevu günü ve saatinde TLS Contact’a gidilerek evraklar bizzat başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır. İngiltere turist vizesi başvurusu yapılırken en az 6 aylık yapılmaktadır. İngiltere’yi sık sık ya da daha uzun bir süre ile ziyaret etmeniz gerektiğini ispatlarsanız 2, 5 veya 10 yıllık vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. Sürelere bağlı olarak harç ücreti değişmektedir.

İngiltere turist vizesi başvurunuz ret ile sonuçlanması halinde,  Konsolosluk tarafından size ret nedenlerini içeren bir mektup gönderilmektedir. İngiltere vize reddine itiraz yapılmamaktadır. Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personellerimiz ret nedenleri ile ilgili geniş bilgi birikimine sahip olmakla birlikte, bu konudaki tecrübelerini her yapılan başvuruda değerlendirerek sizlere destek olmaktadır. (….İNGİLTERE VİZE REDDİ NEDENLERİ…. LİNK)

Turist Vizesinde Dikkat Edilecek Hususlar

İngiltere Turist Vizesi başvurusunda dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır.

  • Öncelikle seyahat amacınız net ve belli olmalıdır. İngiltere’ye gidiş amacınız gezmek, eğlenmek, yeni yerler keşfetmek vb gibi turistik ise turistik vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. İş toplantısına gidecekseniz turistik vize başvurusunda bulunmanızı tavsiye etmemekteyiz. Çünkü vize başvurusunda kabul alabilecek biri iken gerçek seyahat amacınızı doğru belirtmediğiniz için ret alabilirsiniz.
  • Vize başvurularında seyahat tarihiniz net ve mümkünse çok fazla uzun olmamalıdır. Bir turistin yabancı bir ülkede kalabileceği makul bir süre olmalıdır.
  • Konsolosluk tarafından istenen formların hepsi İngilizce olarak sistemden doldurulmalıdır. 
  • Seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi imkanlara sahip olmanız gerekmektedir. Ve bu maddi imkanlarınızın kaynağının yasal, açık ve ispatlanabilir olması gerekmektedir. Eğer sponsorunuz varsa onun maddi durumuyla ilgili belgeleri sunmanız gerekmektedir.
  • Seyahatiniz sonrasında Türkiye’ye dönüş yapmanızı gerektirecek, ülkenize olan bağlılığınızı ispatlayacak belgeler olmalıdır. 

İngiltere Turist Vizesi başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar sayfamızı lütfen inceleyiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x