İngiltere Vizesi

İngiltere, Birleşik Krallık’a bağlı dört ülkeden biridir. İngiltere Vizesi ise dünyanın en prestijli vizelerinden biri olarak bilinmektedir. İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye girebilmek için geçerli vizelerinin olması gerekmektedir. Sadece, diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. 

İngiltere, Schengen bölgesine dahil değildir. Schengen vizesi ile İngiltere’ye giriş yapamazsınız. İngiltere (Birleşik Krallık) vizesiyle Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’ya giriş yapabilirsiniz. İrlanda Cumhuriyeti’ne ise doğrudan giriş değil de İngiltere’ye gittikten sonra oradan gidebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde,  İngiltere Konsolosluğu’nun hizmet aldığı TLS Contact firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvurudan önce TLS Contact’tan randevu alınarak, vize için gerekli evraklardan oluşan bir dosya ile başvuruda bulunulmaktadır. Randevu günü ve saatinde TLS Contact’a gidilerek evraklar bizzat başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır. Başvuru sürecinde Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personeli sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili karar İngiltere Konsolosluğu insiyatifindedir. 

İngiltere vizesi başvuru sonuçlanma süresi 15 iş günü olarak belirtilse de genellikle 8-10 iş günü içerisinde belli olmaktadır. Fakat seyahat tarihinizden en az 45 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Ayrıca vize başvurunuzu yaparken işlemlerinizi hızlandırabilme noktasında TLS Contact tarafından 2 farklı hizmet ekstra ücret karşılığında sunulmaktadır. Birincisi; randevu tarihini beklemeden başvuru yapabilmeniz diğeri ise başvurunuz yapıldıktan sonra başvurunuzun sonuçlanma süresinin kısa tutulmasıdır. Ekstra ücret ödeyerek randevunuzu hemen yarın alabilir, başvurunuzu yaptıktan sonra 1 veya 5 iş günü içerisinde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurusu için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri ayrıntılı bilgilendirecek, isteğiniz halinde e-mail ve telefonunuza ayrıntılı bilgileri ücretsiz olarak gönderecektir.

Ziyaretçi Vizeleri

Kısa süreli olarak turistik, aile ziyareti ve iş ziyareti amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Eğitim Vizeleri

Dil okulu, lisans, yüksek lisans vb eğitim amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Çalışma Vizeleri

Çalışma amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

İngiltere Aile Birleşimi, Nişanlılık ve Evlilik Vizeleri

Nişanlılık veya Evlilik yoluyla İngiltere'de aile birleşimi yapmak isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Oturum İzni ve Vatandaşlık

İngiltere vatandaşlık kazanılması ve sürekli oturum izni alınması hakkkıdna detaylı bilgi almak için

Tıkla

Büyükelçilik ve Konsolosluklar

Ülkemizde bulunan İngiltere Devleti'ne ait Büyükelçilik, Konsolosluk ve Fahri Konsoloslukların adresleri ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Tıkla

İngiltere Vizesi Başvuru Süreci Nasıl Yürütülmektedir?

İngiltere’ye bir seyahat planlıyorsunuz ve bunun için İngiltere vizesine ihtiyacınız var. Öncelikle bizi aramadan önce uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. İlk önceliğiniz +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizle görüşmek olmalıdır.

Uzman personelimiz, telefonda öncelikle sizden seyahat amacınızı ve çalışma durumunuzu öğrenerek başvuru yapmanız gereken uygun vize kategorisini belirlemeye çalışmaktadır. Başvuru yapacağınız vize kategorisine ve durumunuza göre uzman personelimiz size kısaca bilgi vererek, talep etmeniz halinde sizlere başvuru için hazırlamanız gereken evrak listesini ve ayrıntılı bilgilendirmeyi email ve SMS ile ücretsiz olarak gönderecektir.

Size gönderilen mail ve SMS bilgilendirmesi ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa tekrar +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimize sorabilirsiniz. Daha sonra sizden istenilen evrakları kendiniz elden veya posta, kargo, kurye aracılığıyla Vize Keyfi ofisimize gönderebilirsiniz. Posta, kargo veya kurye aracılığıyla gönderdiğiniz evraklarınız ofisimize ulaştığında sizlere bilgi verilecek ve evraklarınız işlemlerinizi takip edecek uzman personele hemen iletilecektir. Uzman personelimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra, eksik evrak olması durumunda tekrar sizi arayarak evraklarınızı tamamlamanızı talep edecektir.

Başvurunuzla ilgili gerekli evraklar tamamlandıktan sonra, uzman personelimiz sizinle ilgili yapılması gereken tüm işlemleri yaparak TLS Contact’tan size uygun ve saatte randevu alarak sizleri bilgilendirecektir.  Randevu gününden bir gün önce, ilgili personelimiz sizleri arayarak, randevu günü ve saatini hatırlatacaktır. Randevu saatinden önce de TLS Contact önünde sizinle görüşerek evraklarınızı size teslim edecek ve içeriye girmenize eşlik ederek, biyometrik bilgilerinizin verilmesiyle ilgili sizleri bilgilendirecektir.

TLS Contact içerisine sadece başvuran kişi girebilmektedir. İçerideki işlemleriniz bittiğinde çıkışınızda tekrar ilgili personelimiz sizleri karşılayacak ve sizin adınıza vize başvurusunun sonuçlanmasını ve pasaportunuzun teslim alınmasını sağlayacaktır. Genel olarak İngiltere vize başvurusu 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.  Başvurunuz olumlu veya olumsuz sonuçlandığında pasaportunuz ilgili personelimiz tarafından alınarak, ofisimize getirilecektir. İşlemlerinizi takip eden uzman personel vize başvuru sonucunuzla ilgili sizlere bilgi vererek, pasaportunuzun elinize nasıl ulaştırılacağı ile ilgili taleplerinizi alacaktır. Pasaportunuzu isterseniz ofise gelerek elden alabilir veya talep etmeniz halinde posta, kargo veya kurye aracılığıyla sizlere gönderebiliriz. Başvuru sürecinde sormak istediğiniz her türlü konuyu +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimize sorabilirsiniz.

İngiltere vize başvuru sürecinde Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personeli sizleri her adımda ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili son kararın İngiltere Konsolosluğu insiyatifinde olduğu unutulmamalıdır. 

 

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vize başvurusu için seyahatinize ve çalışma durumunuza uygun gerekli evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin seyahatinin amacını, seyahatinin masraflarını karşılayacak maddi durumunu, maddi kaynağının ispatını ve seyahati sonrasında Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren nedenlerin olduğunu kanıtlayacak belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

Genel olarak her vize kategorisinde istenilen evraklar iki ana başlıkta düzenlenebilir.

Birincisi; seyahat amacınızı ve seyahat masraflarınızı karşılayabilecek durumda olduğunuzu gösteren evraklar. Örnek olarak; özel sektörde çalışansınız ve seyahat amacınız aile ziyareti ise ziyaret edeceğiniz yakınınızdan alacağınız davetiye belgesi; seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi durumunuzu gösteren banka hesap dökümleri ve bu paranın kaynağının çalıştığınız yerden aldığınız maaşlar olduğunu gösteren maaş bordrosu, çalıştığınız yerin ispatı açısından şirketinizden alacağınız antetli kağıda yazılmış dilekçe, izin yazısı, SGK Hizmet ve Tecsil Dökümü belgeleri.

İkincisi; Türkiye’ye geri dönmenizi gerektiren nedenlerin olduğunu ispatlayan belgeler. Örnek olarak; ülkede uzun süredir çalışansınız, kurulu bir hayat düzeniniz ve aileniz var ise bunların ispatı açısından;  tüm aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK Hizmet Ve Tescil Dökümü, tapu ve araç ruhsatları gibi belgeler.

Bu belgelerle ilgili ayrıntılı bilgiye +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonu arayarak İngiltere vize uzmanı personelimizle görüşerek ulaşabilirsiniz.  Ayrıca başvuru sürecinde İngiltere Konsolosluğu başvuru sahibinin durumuna özel olarak ek evrak talebinde bulunabilir, böyle bir durumda uzman personelimiz sizlere yine destek sağlayacaktır.