İngiltere Aile Birleşimi

İngiltere Aile Birleşimi

İngiltere’de yaşayan eş veya çocuğunun yanına giderek beraber yaşamayı planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere Aile Birleşimi başvurusu yapması gerekmektedir. Bu başvuru olumlu sonuçlanırsa kişiye önce sürekli oturum izni verilmektedir. Eğer bu süreçte belirlenen diğer şartları sağlarsanız, ilerleyen süreçte vatandaşlık almaya da  hak kazanabilirsiniz..

İngiltere Aile Birleşimi yapmak için başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz. Aile Birleşimi konusunda uzman personelimiz sizin adınıza başvuru sürecinizi takip etmekte, her adımda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır.

Aile Birleşimi başvurusunda yanına gidilecek kişinin belli şartlara sahip olması gerekmektedir. İngiltere’de yaşayan kişi, İngiltere Vatandaşı veya orada sürekli oturum iznine sahip olmalıdır. Ayrıca bu kişinin İngiltere’de hem kendisine hem de yanına alacağı aile bireyine bakabilecek maddi imkanları olmalıdır. Eğer kişi İngiltere’de hayatını sosyal yardım alarak sürdürüyorsa aile bireylerinden birini yanına alması zor olmaktadır.

İngiltere Aile Birleşimi başvurusunda dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır.

  • İngiltere’de yaşayan aile bireyinin İngiltere vatandaşı veya İngiltere’de kalıcı oturum izni olmalıdır. Vatandaş ise vatandaşlığı ispatlayan belgeleri; oturum izni var ise oturum belgelerini dosyaya eklemelidirler.
  • İngiltere’de yaşayan kişinin, Türkiye’den aile birleşimi talebinde bulunacak kişiyle olan aile ilişkisinin yasal belgelerle ispatlanması gerekmektedir. Evli iseler evlilik cüzdanlarını, anne/baba, çocuk veya kardeş durumu var ise Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneğini dosyaya eklemelidirler.
  • İngiltere’deki kişinin maddi durumu iyi olmalı ve bununla ile ilgili evraklar dosyaya eklenmelidir. Banka hesap dökümleri, maaş bordroları, varsa menkul/gayrimenkul veya farklı gelir kaynaklarının belgeleri vb sunulmalıdır.
  • Bu başvuru sürecinin her adımının doğru şekilde yürütülmesi çok önemlidir. Aile bireyleriyle beraber yaşama imkanınız, yanlış bir başvuru veya eksik evrak nedeniyle ortadan kalkabilir.

İngiltere Aile Birleşimi için başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız lütfen İngiltere vize anasayfamızı  inceleyiniz.  Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.