İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere’de yaşayan eş veya partnerinin yanına giderek beraber yaşamayı planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere Evlilik Vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.  İngiltere’de yaşayan çiftlerden biri İngiltere Vatandaşı veya orada sürekli oturum iznine sahip olmalıdır. Ayrıca bu vizenin olumlu sonuçlanabilmesi için dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Özellikle çiftlerin gerçek bir ilişki yaşadıklarını fotoğraf, mesaj, mail vb somut belgelerle ispatlamaları gerekmektedir.

İngiltere vizesi almak için başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz. İngiltere vize türleri konusunda uzman personelimiz sizin adınıza başvuru sürecinizi takip etmekte, her adımda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır.

İngiltere evlilik vizesi aslında bir aile birleşimi işlemidir ve yerleşim vizesi olarak da bilinmektedir. Aile birleşimi ile ilgili detaylı bilgilere İngiltere Aile Birleşimi sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Aile Birleşimi için gerekli olan maddi durum ve İngilizce dil yeterliliği gibi şartlar bu vize için de geçerlidir. Ayrıca doğru başvuru yapabilmek adına çok karıştırılan Evlilik Ziyaretçi Vizesinin başka bir kategori olduğu unutulmamalıdır.

Evlilik Ziyaretçi Vizesi, İngiltere’de ikamet eden partneri veya nişanlısıyla beraber orada evlilik yapmak isteyen çiftlerin evliliklerini yasal olarak İngiltere’de gerçekleştirmek amacıyla alabilecekleri bir vize türüdür. Bu vize başvurusunda taraflardan biri İngiltere Vatandaşı veya orada sürekli oturum iznine sahip olmalıdır. Vatandaş ise vatandaşlığı ispatlayan belgeleri; oturum izni var ise oturum belgelerini dosyaya eklemelidirler. Vizenin olumlu sonuçlanması halinde 6 ay gibi bir süre İngiltere’de kalabilirsiniz. Sadece evlilik işlemlerinizi İngiltere’de yapabilmenize izin verilmektedir. Evlilik işlemini gerçekleştirdikten sonra size herhangi bir ekstra imkan verilmemektedir.

İngiltere evlilik vizesi ve evlilik ziyaretçi vizesi için başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız lütfen İngiltere vize anasayfamızı  inceleyiniz.  Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.