İngiltere Vize Türleri

İngiltere Vize Türleri

İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye girebilmek için geçerli vizelerinin olması gerekmektedir. Sadece, diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. İngiltere’ye turistik, aile ziyareti, ticari-iş amaçlı gidişlerinizde kısa bir süre kalmak istiyorsanız başvuracağınız İngiltere Vize Türleri arasından Standart Ziyaretçi Vizesidir. Bu vize genellikle 6 aydan daha kısa süreli seyahatler için alınan vize türüdür. İngiltere'yi sık sık ya da daha uzun bir süre ile ziyaret etmeniz gerektiğini ispatlarsanız 2, 5 veya 10 yıllık vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. Fakat İngiltere’ye her girişinizde en fazla 6 ay kalabilirsiniz. İngiltere Vizesi almak için başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere'ye kısa süreli, turistik amaçlı seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi

İngiltere'ye iş toplantısı, iş görüşmesi, ticari fuar veya organizasyon amaçlı seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere'ye aile üyelerinden birini ziyaret amaçlı sponsorlu olarak seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere Transit Vizesi

İngiltere'den transit geçiş yapacak ve kısa süre İngiltere'de kalacak kişilerin başvurması gereken vize türü

Ayrıntılı Bilgi

İngiltere Vize türleri hakkında uzman personelimiz sizin adınıza başvuru sürecinizi takip etmekte, her adımda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde,  İngiltere Konsolosluğu’nun hizmet aldığı TLS Contact firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvurudan önce TLS Contact’tan randevu alınarak, vize için gerekli evraklardan oluşan bir dosya ile başvuruda bulunulmaktadır. Randevu günü ve saatinde TLS Contact’a gidilerek evraklar bizzat başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır.

İngiltere Standart Ziyaretçi vizesine seyahatinize en fazla 3 ay kaldığında başvurabilirsiniz. Bu vize türüne, seyahatinize 3 aydan daha fazla bir süre varsa başvuru yapamazsınız. Genel olarak randevu talep ve işlem sonuçlanma süresi de düşünüldüğünde seyahatinize 40-45 gün kaldığında vize başvurusu yapmak sağlıklı olacaktır. Ayrıca talep etmeniz durumunda ekstra ücret ödeyerek işlemlerinizi hızlandırabilmektesiniz. ( Walk-İn, Ekspres, Süper Ekspres ) (link)

İngiltere vize başvurusu için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda Vize Keyfi İngiltere Uzmanı personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri İngiltere vize türleri ve süreçleri hakkında bilgilendirecek, isteğiniz halinde e-mail ve telefonunuza ayrıntılı bilgileri ücretsiz olarak gönderecektir.

İngiltere Vizesi için başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğünü öğrenmek istiyorsanız lütfen İngiltere Vize Anasayfamızı  inceleyiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.