İrlanda Vizesi

İrlanda, Kuzeybatı Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Büyüleyici doğası, tarihi yerleri ve değişik kültürüyle çok sayıda turistin ilgisini çekmektedir. Türkiye’den gidenlerin genelde eğitim veya turistik amacıyla tercih ettiği bir ülkedir. İrlanda ile Kuzey İrlanda birbirleriyle karıştırılmakta olup iki farklı ülkedir ve farklı vize rejimleri vardır. İrlanda’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İrlanda vizesi almaları gerekmektedir.

Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık’a bağlı bir ülkedir ve Birleşik Krallık (İngiltere) vizesi ile seyahat yapılabilmektedir. İrlanda ise Birleşik Krallık’a bağlı değildir, İrlanda’ya gidebilmek için İrlanda vizesi ne ihtiyaç vardır. Fakat Visa Waiwer antlaşmasından dolayı geçerli Birleşik Krallık ziyaretçi vizeniz var ise ve son 6 ay içerisinde Birleşik Krallık’a giriş yapmışsanız kalış süreniz 90 günü geçmeyecek şekilde İrlanda’ya giriş yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İrlanda seyahatleri öncesinde İrlanda Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş VFS Global  firmasına başvuru yapmalıdır. Başvurular online olarak yapılmakta, gerekli evrakları içeren dosyanın teslim edilmesi için VFS Global’e gidilmektedir. İrlanda, başvuran kişinin biyometrik verilerini  almadığından siz hiç gelmeden bütün başvuru sürecinizi biz takip edebiliriz. Başvuru sürecinde Vize Keyfi İrlanda Uzmanı personeli sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili karar İrlanda Büyükelçiliği insiyatifindedir. İrlanda vize başvuru sonuçlanma süresi genellikle 2-3 hafta arasında sürmektedir. Vize başvuru sonuçlanma süresi uzun olduğundan dolayı seyahat tarihinizden en az 45 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

İrlanda vizesi başvurusu için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda Vize Keyfi İrlanda Uzmanı personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri ayrıntılı bilgilendirecek, isteğiniz halinde e-mail ve telefonunuza ayrıntılı bilgileri ücretsiz olarak gönderecektir.

İrlanda Vizesi Başvurusu Süreci Nasıl Yürütülmektedir?

İrlanda’ya bir seyahat planlıyorsunuz ve bunun için İrlanda vizesi ne ihtiyacınız var. Öncelikle bizi aramadan önce uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. İlk önceliğiniz +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi İrlanda Uzmanı personelimizle görüşmek olmalıdır.

Uzman personelimiz, telefonda öncelikle sizden seyahat amacınızı ve çalışma durumunuzu öğrenerek başvuru yapmanız gereken uygun vize kategorisini belirlemeye çalışmaktadır. Başvuru yapacağınız vize kategorisine ve durumunuza göre uzman personelimiz size kısaca bilgi vererek, talep etmeniz halinde sizlere başvuru için hazırlamanız gereken evrak listesini ve ayrıntılı bilgilendirmeyi email ve SMS ile ücretsiz olarak gönderecektir.

Size gönderilen mail ve SMS bilgilendirmesi ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa tekrar +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi İrlanda Uzmanı personelimize sorabilirsiniz. Daha sonra sizden istenilen evrakları kendiniz elden veya posta, kargo, kurye aracılığıyla Vize Keyfi ofisimize gönderebilirsiniz. Posta, kargo veya kurye aracılığıyla gönderdiğiniz evraklarınız ofisimize ulaştığında sizlere bilgi verilecek ve evraklarınız işlemlerinizi takip edecek uzman personele hemen iletilecektir. Uzman personelimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra, eksik evrak olması durumunda tekrar sizi arayarak evraklarınızı tamamlamanızı talep edecektir.

Başvurunuzla ilgili gerekli evraklar tamamlandıktan sonra, uzman personelimiz sizinle ilgili yapılması gereken tüm işlemleri yaparak biyometrik verilerinizin alınabilmesi için VFS Global size uygun ve saatte randevu alarak sizleri bilgilendirecektir.  Randevu gününden bir gün önce, ilgili personelimiz sizleri arayarak, randevu günü ve saatini hatırlatacaktır. Randevu saatinden önce de VFS Global önünde sizinle görüşerek evraklarınızı size teslim edecek ve içeriye girmenize eşlik ederek, biyometrik bilgilerinizin verilmesiyle ilgili sizleri bilgilendirecektir.

VFS Global içerisine sadece başvuran kişi girebilmektedir. İçerideki işlemleriniz bittiğinde çıkışınızda tekrar ilgili personelimiz sizleri karşılayacak ve sizin adınıza vize başvurusunun sonuçlanmasını ve pasaportunuzun teslim alınmasını sağlayacaktır. Genel olarak İrlanda vize başvurusu 2-3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.  Başvurunuz olumlu veya olumsuz sonuçlandığında pasaportunuz ilgili personelimiz tarafından alınarak, ofisimize getirilecektir. İşlemlerinizi takip eden uzman personel vize başvuru sonucunuzla ilgili sizlere bilgi vererek, pasaportunuzun elinize nasıl ulaştırılacağı ile ilgili taleplerinizi alacaktır. Pasaportunuzu isterseniz ofise gelerek elden alabilir veya talep etmeniz halinde posta, kargo veya kurye aracılığıyla sizlere gönderebiliriz. Başvuru sürecinde sormak istediğiniz her türlü konuyu +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi İrlanda Uzmanı personelimize sorabilirsiniz.

İrlanda vize başvuru sürecinde Vize Keyfi İrlanda Uzmanı personeli sizleri her adımda ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili son kararın İrlanda Büyükelçiliği insiyatifinde olduğu unutulmamalıdır. 

 

İrlanda Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İrlanda vizesi başvurusu için seyahatinize ve çalışma durumunuza uygun gerekli evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin seyahatinin amacını, seyahatinin masraflarını karşılayacak maddi durumunu, maddi kaynağının ispatını ve seyahati sonrasında Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren nedenlerin olduğunu kanıtlayacak belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

Genel olarak her vize kategorisinde istenilen evraklar iki ana başlıkta düzenlenebilir.

Birincisi; seyahat amacınızı ve seyahat masraflarınızı karşılayabilecek durumda olduğunuzu gösteren evraklar. Örnek olarak; özel sektörde çalışansınız ve seyahat amacınız aile ziyareti ise ziyaret edeceğiniz yakınınızdan alacağınız davetiye belgesi; seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi durumunuzu gösteren banka hesap dökümleri ve bu paranın kaynağının çalıştığınız yerden aldığınız maaşlar olduğunu gösteren maaş bordrosu, çalıştığınız yerin ispatı açısından şirketinizden alacağınız antetli kağıda yazılmış dilekçe, izin yazısı, SGK Hizmet ve Tecsil Dökümü belgeleri.

İkincisi; Türkiye’ye geri dönmenizi gerektiren nedenlerin olduğunu ispatlayan belgeler. Örnek olarak; ülkede uzun süredir çalışansınız, kurulu bir hayat düzeniniz ve aileniz var ise bunların ispatı açısından;  tüm aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK Hizmet Ve Tescil Dökümü, tapu ve araç ruhsatları gibi belgeler.

İrlanda vizesi başvurusunda bütün evraklarınızın yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmiş olarak İngilizce sunulması gerekmektedir.

Bu belgelerle ilgili ayrıntılı bilgiye +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonu arayarak İrlanda vize uzmanı personelimizle görüşerek ulaşabilirsiniz.  Ayrıca başvuru sürecinde İrlanda Büyükelçiliği başvuru sahibinin durumuna özel olarak ek evrak talebinde bulunabilir, böyle bir durumda uzman personelimiz sizlere yine destek sağlayacaktır.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x