İtalya Vizesi

İtalya Vizesi başvurunuzu biz yapalım, Keyfini siz çıkarın. İtalya, dünyada en çok turist alan merkezlerden biri olması sebebiyle İtalya vize başvurusu en çok yapılan vizelerden biridir. İtalya, Schengen bölgesi ülkelerden biri olma avantajına da sahiptir. İtalya seyahati yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya vizesi müracaatında bulunmaları gerekmektedir. Uzman kadromuz ile her türlü vize işlemlerini başarı ile gerçekleştiriyoruz. Vize Keyfi İtalya uzmanı personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri ayrıntılı olarak bilgilendirecek, isteğiniz halinde İtalya vize başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgileri e-mail ve telefonunuza ücretsiz olarak gönderecektir.

İtalya, özellikle Roma, Milano ve Venedik gibi popüler şehirlere sahip olması sebebiyle Türk vatandaşları tarafından oldukça fazla rağbet görmektedir.  Türk vatandaşlarının Avrupa da en çok seyahat ettiği yerlerin başında İtalya gelmektedir. Türk Hava yollarının da uçmaya başladığı Güney İtalya, vatandaşlarımızın seyahat ettiği en popüler bölgelerden biri haline gelmiştir. Bu sebeple İtalya vize başvurusu yoğun olduğu yaz tatili, bayram ve yılbaşı gibi özel günlerde en az 1 ay önceden yapmanız önemlidir.

İtalya, Avrupa Birliği üyesi olması sebebiyle Schengen sınırları içerisinde yer alır. İtalya ile ülkemiz arasında yapılan vize muafiyeti anlaşması sadece resmi pasaport sahipleri ile sınırlıdır. İtalya seyahati yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Fakat Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) veya Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Schengen vize muafiyeti anlaşması gereğince 180 günlük periyotta 90 gün konaklama süresini aşmamak şartıyla seyahatlerinde İtalya vizesi almalarına gerek yoktur yani muaf tutulmuşlardır. 90 günü aşacak İtalya seyahatleri için İtalya vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. İtalya, Schengen Birliği ülkesidir. İtalya vizesi bulunan herkes İtalya’ ya seyahat ettikten sonra diğer Schengen üyesi ülkelere, tekrar vize başvurusu yapmadan seyahat edebilir. Ya da Schengen vizeniz varsa İtalya seyahati için ayrıca vize almanıza gerek yoktur.

Sizin yapmanız gereken sadece Vize Keyfi danışmanlarımızı arayarak sordukları sorulara cevap verdikten sonra tarafınıza gönderilen İtalya Vizesi için gerekli evraklar listesini tamamlamanız. Evraklar bize ulaştıktan sonra sizinle iletişime geçerek vize randevusunun alınması ile devam edecek sürecin her aşamasında tarafınıza bilgi aktarımı yapılacaktır. Merak ettiğiniz tüm sorular için (0212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Ziyaret Vizeleri

Kısa süreli olarak bir kişiyi ve firmayı gezmek amaçlı gidilen, turistik,akraba ziyareti ve Ticari ziyaretleri kapsamaktadır.

Tıkla

Eğitim ve Değişim Programı Vizeleri

Lisans, yüksek lisans, Erasmus vb gibi eğitim amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Çalışma Vizeleri

İtalya'da çalışma imkanı, iş arama vizesi veya çalışma vizelerinin ayrıntıları için

Tıkla

İtalya Aile Birleşimi, Nişanlılık ve Evlilik Vizeleri

Nişanlılık veya Evlilik yoluyla İtalya'da aile birleşimi yapmak isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Oturum ve Vatandaşlık

İtalya vatandaşlık kazanılması ve sürekli oturum izni alınması hakkkında detaylı bilgi almak için

Tıkla

Büyükelçilik ve Konsolosluklar

Ülkemizde bulunan İtalya' ya ait Büyükelçilik, Konsolosluk ve Fahri Konsoloslukların adresleri ve iletişim bilgilerini öğrenmek için

Tıkla

İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

İtalya’ya bir seyahat planlıyorsunuz ve bunun için İtalya vizesi ihtiyacınız var. Öncelikle bizi aramadan uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. İlk iş olarak +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi İtalya Uzmanı personelimizle görüşmek olmalıdır.

Vize Keyfi uzmanları, telefonda öncelikle seyahat amacınızı ve çalışma durumunuzu öğrenerek başvuru yapmanız gereken en uygun vize kategorisini belirlemeye çalışmaktadır. Başvuru yapacağınız vize kategorisine ve durumunuza göre uzman personelimiz size İtalya vize ücreti ve İtalya vizesi hakkında kısaca bilgi vererek, talep etmeniz halinde sizlere başvuru için hazırlamanız gereken evrak listesini ve ayrıntılı bilgilendirmeyi email ve SMS ile ücretsiz olarak gönderecektir.

İtalya konsolosluğu doğrudan İtalya vize başvurusu işlemlerini yapmamaktadır. İtalya vize başvurusu işlemleri İdata aracılığıyla ve yetkilendirilmiş firmalar ile yapılmakta olup, vize değerlendirmesi ise bağlı bulunulan bölgedeki İtalya Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır. İtalya randevusu veya ayrıntılı bilgileri Vize Keyfi uzmanlarından (0212) 909 22 10 numaralı telefonu arayarak alabilirsiniz.

İtalya seyahati yapacak olan kişiler önce seyahat amacına uygun vize türünü belirlemeleri gereklidir. Vize türüne göre İtalya vizesi için gerekli evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Vize türü belirlenerek ilgili evrak listesi hazırlanmalıdır. Aşağıda bulunan bölümde vize türleri ve hazırlanacak evraklar ile ilgili detaylı bilgi bulunmaktadır. Bu bölüme bakarak sizin için en uygun vize tipini seçerek İtalya vizesi için gerekli evrakları hazırlayabilirsiniz.

Vize türünü belirlendikten sonra, son 3 yıl içerisinde almış olduğunuz bir Schengen vizesi varsa onu ve diğer evraklarınızı danışmanlarımıza teslim ettikten sonra başka hiçbir işlem ile uğraşmanıza gerek yoktur. Eğer Schengen vizesine ilk defa başvuru yapacaksanız, İtalya vize başvurusu randevu saatinde danışmanlarımızla buluşmanız gerekmekte ve parmak izi vermeniz yeterli olacaktır. Her iki durumda da danışmanlarımız bütün süreci sizin adınıza yürüteceklerdir. Bütün bu karmaşık süreçlerle uğraşmak yerine seyahatinizin daha keyifli olması için diğer ayrıntılar ile ilgilenmiş olacaksınız.

İtalya vize başvurusu işlemleri yaklaşık on gün gibi bir süre aldığından vize işlemlerinizi süreyi dikkate alarak yapmanızı tavsiye ederiz. İtalya vizesi işlemleri, randevu alınarak gerçekleştirildiğinden, özellikle yaz sezonu, tatil ve yılbaşı gibi zamanlarda yoğunluk olacağını dikkate alınmalı ve yapacağınız seyahatler için en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı öneriyoruz. Vize Keyfi uzmanlarını arayarak sizin için en uygun zamanı belirleyebilirsiniz.

İTALYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Seyahat amacınıza göre İtalya vizesi için gerekli evraklar değişiklik gösterdiğinden bahsetmiştik. Bu sebeple seyahat amacınıza en uygun evrakları tamamlayarak İtalya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Genel olarak İtalya vizesi türlerinde istenilen evraklar iki ana başlıkta düzenlenebilir.

Birincisi; seyahat amacınızı ve seyahat masraflarınızı karşılayabilecek durumda olduğunuzu gösteren evraklar. Örnek olarak; özel sektörde çalışansınız ve seyahat amacınız aile ziyareti ise ziyaret edeceğiniz yakınınızdan alacağınız davetiye belgesi; seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi durumunuzu gösteren banka hesap dökümleri ve bu paranın kaynağının çalıştığınız yerden aldığınız maaşlar olduğunu gösteren maaş bordrosu, çalıştığınız yerin ispatı açısından şirketinizden alacağınız antetli kağıda yazılmış dilekçe, izin yazısı, SGK Hizmet ve Tecsil Dökümü belgeleri.

İkincisi; Türkiye’ye geri dönmenizi gerektiren nedenlerin olduğunu ispatlayan belgeler. Örnek olarak; ülkede uzun süredir çalışansınız, kurulu bir hayat düzeniniz ve aileniz var ise bunların ispatı açısından;  tüm aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK Hizmet Ve Tescil Dökümü, tapu ve araç ruhsatları gibi belgeler.

Bütün bu evrak listesi, İtalya vize ücreti ve diğer bütün İtalya vize başvurusu işlemleri ile alakalı sorularınızın cevaplarını (0212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak bulabilirsiniz.

İtalya vizesi için gerekli evraklar için tıklayın!

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x