Kanada Vizesi

Kanada, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. Refah seviyesi ve yaşam standartları oldukça yüksek olan Kanada, dünyanın pek çok yerinden göçmen ve öğrenci talebi görmektedir. Kanada’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vizesi almaları gerekmektedir. Kanada, ülkemizden de pek çok kişinin eğitim, turistik veya iş amacıyla tercih ettiği bir ülkedir.

Kanada vizesi nin dünya genelinde en prestijli ve zor alınan vizelerden biri olduğu unutulmamalıdır. Başvurusu sürecinde Vize Keyfi Kanada Uzmanı personeli her konuda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili karar Kanada Büyükelçiliği insiyatifindedir. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada’ya seyahatleri öncesinde Kanada Büyükelçiliği ve Kanada Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde,  Kanada Büyükelçiliği’nin hizmet aldığı VFS Global  firmasına başvurular yapılmaktadır. Başvurudan önce VFS Global’den randevu alınarak, vize için gerekli evraklardan oluşan bir dosya ile başvuruda bulunulmaktadır. Randevu günü ve saatinde VFS Global’a gidilerek evraklar bizzat başvuran tarafından teslim edilmeli ve başvuru esnasında başvuran kişinin biyometrik verileri alınmaktadır. Başvuru sürecinde Vize Keyfi Kanada Uzmanı personeli sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili karar Kanada Büyükelçiliği insiyatifindedir. 

Kanada vizesi başvuru sonuçlanma süresi genellikle 11-15 iş günü içerisinde olmaktadır. Geçerli bir ABD vizeniz varsa sonuçlanma süresi 5 iş gününe kadar düşmektedir. Fakat seyahat tarihinizden en az 45 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Kanada vizesi başvurusu için gerekli evrak listesi, seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun vize alabilmeniz için gerekli evrak listesini ve evrakların nasıl hazırlanacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda Vize Keyfi Kanada Uzmanı personelimiz sizin seyahat ve mesleki durumunuzu öğrenerek, sizleri ayrıntılı bilgilendirecek, isteğiniz halinde e-mail ve telefonunuza ayrıntılı bilgileri ücretsiz olarak gönderecektir.

Ziyaretçi Vizeleri

Kısa süreli olarak turistik, aile ziyareti ve iş ziyareti amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Eğitim Vizeleri

Dil okulu, lisans, yüksek lisans vb eğitim amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Çalışma Vizeleri

Çalışma amacıyla gitmek isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Kanada Aile Birleşimi, Nişanlılık ve Evlilik Vizeleri

Nişanlılık veya Evlilik yoluyla Kanada'da aile birleşimi yapmak isteyenlerin alması gereken vize türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için

Tıkla

Oturum İzni ve Vatandaşlık

Kanada vatandaşlık kazanılması ve sürekli oturum izni alınması hakkkında detaylı bilgi almak için

Tıkla

Büyükelçilik ve Konsolosluklar

Ülkemizde bulunan Kanada Devleti'ne ait Büyükelçilik, Konsolosluk ve Fahri Konsoloslukların adresleri ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Tıkla

Kanada Vize Başvurusu Süreci Nasıl Yürütülmektedir?

Kanada’ya bir seyahat planlıyorsunuz ve bunun için Kanada vizesine ihtiyacınız var. Öncelikle bizi aramadan önce uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. İlk önceliğiniz +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi Kanada Uzmanı personelimizle görüşmek olmalıdır. Uzman personelimiz, telefonda öncelikle sizden seyahat amacınızı ve çalışma durumunuzu öğrenerek Kanada Vize başvurusu yaparken size en uygun vize kategorisini belirlemeye çalışmaktadır. Başvuru yapacağınız vize kategorisine ve durumunuza göre uzman personelimiz size kısaca bilgi vererek, talep etmeniz halinde sizlere başvuru için hazırlamanız gereken evrak listesini ve ayrıntılı bilgilendirmeyi email ve SMS ile ücretsiz olarak gönderecektir.

Size gönderilen mail ve SMS bilgilendirmesi ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa tekrar +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi Kanada Uzmanı personelimize sorabilirsiniz. Daha sonra sizden istenilen evrakları kendiniz elden veya posta, kargo, kurye aracılığıyla Vize Keyfi ofisimize gönderebilirsiniz. Posta, kargo veya kurye aracılığıyla gönderdiğiniz evraklarınız ofisimize ulaştığında sizlere bilgi verilecek ve evraklarınız işlemlerinizi takip edecek uzman personele hemen iletilecektir. Uzman personelimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra, eksik evrak olması durumunda tekrar sizi arayarak evraklarınızı tamamlamanızı talep edecektir.

Kanada Vize başvurusu ile ilgili gerekli evraklar tamamlandıktan sonra, uzman personelimiz  yapılması gereken tüm işlemleri yaparak VFS Global'den size uygun ve saatte randevu alarak sizleri bilgilendirecektir.  Randevu gününden bir gün önce, ilgili personelimiz sizleri arayarak, randevu günü ve saatini hatırlatacaktır. Randevu saatinden önce de VFS Global önünde sizinle görüşerek evraklarınızı size teslim edecek ve içeriye girmenize eşlik ederek, biyometrik bilgilerinizin verilmesiyle ilgili sizleri bilgilendirecektir.

VFS Global içerisine sadece başvuran kişi girebilmektedir. İçerideki işlemleriniz bittiğinde çıkışınızda tekrar ilgili personelimiz sizleri karşılayacak ve sizin adınıza vize başvurusunun sonuçlanmasını ve pasaportunuzun teslim alınmasını sağlayacaktır. Genel olarak Kanada vize başvurusu 11-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.  Başvurunuz olumlu veya olumsuz sonuçlandığında pasaportunuz ilgili personelimiz tarafından alınarak, ofisimize getirilecektir. İşlemlerinizi takip eden uzman personel vize başvuru sonucunuzla ilgili sizlere bilgi vererek, pasaportunuzun elinize nasıl ulaştırılacağı ile ilgili taleplerinizi alacaktır. Pasaportunuzu isterseniz ofise gelerek elden alabilir veya talep etmeniz halinde posta, kargo veya kurye aracılığıyla sizlere gönderebiliriz. Başvuru sürecinde sormak istediğiniz her türlü konuyu +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak, Vize Keyfi Kanada Uzmanı personelimize sorabilirsiniz.

Kanada vize başvurusu sürecinde Vize Keyfi Kanada Uzmanı personeli sizleri her adımda ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır. Ancak vize başvurunuz ile ilgili son kararın Kanada Büyükelçiliği insiyatifinde olduğu unutulmamalıdır. 

 

Kanada Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kanada vize başvurusu için seyahatinize ve çalışma durumunuza uygun gerekli evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin seyahatinin amacını, seyahatinin masraflarını karşılayacak maddi durumunu, maddi kaynağının ispatını ve seyahati sonrasında Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren nedenlerin olduğunu kanıtlayacak belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

Genel olarak her vize kategorisinde istenilen evraklar iki ana başlıkta düzenlenebilir.

Birincisi; seyahat amacınızı ve seyahat masraflarınızı karşılayabilecek durumda olduğunuzu gösteren evraklar. Örnek olarak; özel sektörde çalışansınız ve seyahat amacınız aile ziyareti ise ziyaret edeceğiniz yakınınızdan alacağınız davetiye belgesi; seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi durumunuzu gösteren banka hesap dökümleri ve bu paranın kaynağının çalıştığınız yerden aldığınız maaşlar olduğunu gösteren maaş bordrosu, çalıştığınız yerin ispatı açısından şirketinizden alacağınız antetli kağıda yazılmış dilekçe, izin yazısı, SGK Hizmet ve Tecsil Dökümü belgeleri.

İkincisi; Türkiye’ye geri dönmenizi gerektiren nedenlerin olduğunu ispatlayan belgeler. Örnek olarak; ülkede uzun süredir çalışansınız, kurulu bir hayat düzeniniz ve aileniz var ise bunların ispatı açısından;  tüm aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK Hizmet Ve Tescil Dökümü, tapu ve araç ruhsatları gibi belgeler.

Bu belgelerle ilgili ayrıntılı bilgiye +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonu arayarak Kanada vize uzmanı personelimizle görüşerek ulaşabilirsiniz.  Ayrıca başvuru sürecinde Kanada Büyükelçiliği başvuru sahibinin durumuna özel olarak ek evrak talebinde bulunabilir, böyle bir durumda uzman personelimiz sizlere yine destek sağlayacaktır. Kanada Vizesi için gerekli evraklar listesini görmek istiyorsanız lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x