Kanada Aile Birleşimi

Kanada’da yaşamak pek çok kişinin hayalleri arasındadır. Eğitim, çalışma ve yerleşme amacıyla binlerce kişi her sene Kanada’ya gitmektedir. Eğer Kanada’da ikamet etmekte olan eşinizin yanına giderek beraber yaşamayı planlanıyorsanız Kanada Aile Birleşimi vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu vize, uzun süreli vize (D tipi) kategorisinde olduğundan başvuru süreci detaylı ve uzun sürmektedir.

Kanada Aile Birleşimi vizesi için başvuru süreciyle ilgili +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu arayarak Vize Keyfi Kanada Uzmanı personelimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz. Aile Birleşimi konusunda uzman personelimiz sizin adınıza başvuru sürecinizi takip etmekte, her adımda sizleri ayrıntılı bilgilendirmekte, başvurunuzun doğru, güvenli, hızlı yapılması ve olumlu sonuçlanabilmesi için her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır.

Aile Birleşimi vizesi bir anlamda evlilik vizesidir. Bu vizeye başvurabilmek için uluslararası evlilik belgesiyle çiftlerin evliliklerini ispatlamaları ve çiftlerden birinin Kanada vatandaşı veya Kanada sürekli oturum iznine sahip olması gerekmektedir. Başvurular Kanada Büyükelçiliği veya Konsolosluklarına yapılmalıdır. Bu makamlar gerekli görmeleri halinde sizden ekstra evrak isteyebilir ve sizi mülakata davet edebilirler. Genelde başvuruların sonuçlanması 9-12 ay arasında sürmektedir. Bu başvuru olumlu sonuçlanırsa kişiye önce sürekli oturum izni verilmektedir. Eğer bu süreçte belirlenen diğer şartları sağlarsanız, ilerleyen süreçte vatandaşlık almaya da hak kazanabilirsiniz.

Kanada Aile Birleşimi başvurusunda dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır.

  • Kanada’da yaşayan aile bireyinin Kanada vatandaşı veya Kanada’da kalıcı oturum izni olmalıdır. Vatandaş ise vatandaşlığı ispatlayan belgeleri; oturum izni var ise oturum belgelerini dosyaya eklemelidirler.
  • Kanada’da yaşayan kişinin, Türkiye’den aile birleşimi talebinde bulunacak kişiyle olan aile ilişkisinin yasal belgelerle ispatlanması gerekmektedir.
  • Kanada’da ikamet eden kişinin maddi durumu iyi olmalı ve bununla ile ilgili evraklar dosyaya eklenmelidir. Banka hesap dökümleri, maaş bordroları, varsa menkul/gayrimenkul veya farklı gelir kaynaklarının belgeleri vb sunulmalıdır.

Kanada Aile Birleşimi için başvuru sürecinin nasıl yürütüldüğü ve kendinize uygun gerekli evrak listesini öğrenmek istiyorsanız lütfen Kanada vize anasayfamızı  inceleyiniz.  Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 909 22 10 numaralı telefonumuzu aradığınızda uzman personelimiz her türlü sorunuza ücretsiz olarak cevap verecektir.